OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 19.04.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 19.04.2020

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w Kościele święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy w kościele Tydzień Miłosierdzia. Hasłem tego tygodnia są słowa: „Miłosierdziem Budujemy Kościół Boży”.

2. W związku z wprowadzeniem na terenie całej Polski stanem zagrożenia epidemicznego w naszym kościele może przebywać Maksymalnie 17 osób. Jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Zarządzenie to wchodzi w życie z dniem 20 kwietnia , a więc od poniedziałku. Przypominamy również o obowiązku noszenia w kościele maseczek na twarz.

Ale dzielimy się też radosną wiadomością , że od poniedziałku a więc od jutra rozpoczynamy w naszym kościele układanie nowej granitowej posadzki na całym kościele. Jest to duże przedsięwzięcie ale z Bożą pomocą na pewno temu podołamy. Będzie to nasze wotum wdzięczności dla naszego patrona św. Maksymiliana – Męczennika za Jego dwudziestopięcioletnią opiekę nad naszą parafią. Na czas tych prac Msza św. będzie codziennie odprawiana tylko w nieco zmienionej lokalizacji.

3. W czwartek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha Bpa i Męczennika – głównego Patrona Polski.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Przypominamy o naszej codziennej- prywatnej modlitwie o godz, 20.30 w naszych domach i mieszkaniach.

6. Ze względu na prowadzone prace w kościele Godziny do Bożego Miłosierdzia w piątek nie będzie.

7. Dzisiejsza niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas. Dlatego modlimy się za nasz Parafialny Zespół Caritas; za Grono Wspierających Ubogich i za wszystkim , którzy spieszą z pomocą potrzebującym.

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła .W związku z panującą pandemią i niemożnością bycia osobiście w kościele , ofiarę na kościół można złożyć drogą internetową / Nr rachunku 47109021120000000552001467 / Za złożone ofiary -Bóg zapłać!

9. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 900 prosimy chętne osoby z ul. Neptuna od nr 26-30.

10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny

11. Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka ; polecajmy wszystkich chorych i, cierpiących w naszym kraju i na całym świecie na skutek pandemii , modlimy się za całą Służbę Zdrowia, za naszą ojczyznę, nasze rodziny ;za Parafialny Zespół Caritas; naszą parafie i dusze naszych bliskich zmarłych…