OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA 25.12. 2018r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA 25.12. 2018r.

1. Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze św. w dniu dzisiejszym jak, w każdą niedzielę oprócz Mszy św. o godz. 7.00 rano. Tej Mszy św. nie będzie.

2. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia- obchodzimy święto św. Szczepana – pierwszego męczennika za wiarę. Msze św. w dniu jutrzejszym jak w każdą niedzielę. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

– Od najbliższego czwartku tj. 27 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę w naszej parafii.

Plan kolędy:
– w czwartek – ul. Orbitalna nr 29 i 31
– w piątek kolędy nie będzie.
– w sobotę – ul. Orbitalna nr 43 i 45
– w niedzielę – ul. Orbitalna nr 57 i 59

– prosimy aby w miarę możliwości na czas kolędy wszyscy domownicy byli obecni w domu.
– początek kolędy od godz. 15.30; w sobotę i niedzielę od godz.14.00
– dzieci i młodzież prosi się aby przygotowały zeszyty od religii.
– jeśli ktoś w czasie kolędy chce złożyć ofiarę na kościół to czyni to w osobnej kopercie z napisem : ,, Na potrzeby kościoła”.
– szczegółowy plan kolędy wywieszony jest również w gablocie przed kościołem.

4. Jutro o godz. 15.00 zbiórka wszystkich ministrantów. i lektorów.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w świątecznej dekoracji kościoła. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za rozprowadzanie świec na stół wigilijny i pomoc potrzebującym . Dziękujemy wszystkim , którzy składali dary dla potrzebujących i pełnili dyżury przy sklepach. Wszystkim serdeczne – Bóg zapłać !

6a. Przed kościołem jest rozdawany świąteczny numer Informatora Parafialnego. Oraz darmowa gazeta w której jest wiele artykułów na temat Narodzenia Pańskiego.

7. ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

DRODZY PARAFIANIE !
Ojciec święty Franciszek mówi: ,, Zatrzymajmy się przed Dzieciątkiem z Betlejem. Pozwólmy aby nasze serce się wzruszyło, nie bójmy się tego. Pozwólmy by rozpaliło się ono czułością Boga. Potrzebujemy bliskości Pana. Bóg nigdy nie rani – on daje pokój i siłę.”

Zachęceni słowami Ojca Świętego Franciszka zatrzymajmy się przy Dzieciątku Jezus, by prawda o narodzeniu Zbawiciela świata dotarła na nowo do naszych serc. Niech Boże Dziecię każdemu błogosławi zwłaszcza chorym i cierpiącym; obdarza szczęściem i pokojem w te radosne święta Bożego Narodzenia oraz w całym Nowym 2019 roku.

8. Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka, za naszych pasterzy na czele z księdzem biskupem Tadeuszem ; za chorych i cierpiących za nasze rodziny ; o dobre przeżycie świąt Bożego Narodzenia, za nasze rodziny , naszą ojczyznę i za dusze naszych bliskich zmarłych.

9. Zachęcamy aby podejść tu do ołtarza, zobaczyć i pomodlić się przy żłobku, obok tu jest również wykonana własnoręcznie przez naszego parafianina ładna szopka –można to wszystko zobaczyć.