OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO -12. 04. 2020r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO -12. 04. 2020r


1. Dziś w całym kościele obchodzimy największe Chrześcijańskie Święto – Zmartwychwstanie Pańskie – przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocna, która kończy się w przyszłą niedzielę Świętem Miłosierdzia Bożego.

2. Jutro w poniedziałek – drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę z zachowaniem przepisu 5 osób na Mszy św.

3. W piątek o godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu.

4. Jeszcze raz przypominamy i informujemy wszystkich ,że daty uroczystości Wizytacji Biskupiej , Pierwszej Komunii św. , Sakramentu Bierzmowania, obchody 25 – lecia istnienia naszej parafii.; i innych uroczystości, będą zależne od stanu rozwoju Pandemii. Na pewno daty tych uroczystości ulegną zmianie.

Podobnie jak zaplanowane po świętach prace związane z ułożeniem nowej posadzki granitowej w naszym kościele. Wszystko to ze zrozumiałych względów musi być odłożone w czasie. Wszystkie te sprawy polecamy Bożej Opatrzności i Bożemu Miłosierdziu.

5. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła .W związku z panującą pandemią i niemożnością bycia osobiście w kościele, ofiarę na kościół można złożyć drogą internetową / Nr rachunku 47109021120000000552001467 / Za złożone ofiary – Bóg zapłać!

6. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła .W sobotę na godz.. 9 00 zapraszamy do pomocy przedstawicieli mieszkańców ul Neptuna od nr 10- 18.

7. Dziękujemy parafialnemu zespołowi Caritas za rozprowadzanie świec na stół Wielkanocny – dziękujemy wszystkim, którzy składali dary na Jałmużne Postną.

8. Do nabycia nowy świąteczny nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

„Głosimy śmierć Twoją, Panie Jezu.Wyznajemy Twoje Zmartwychwstanie i oczekujemy Twego przyjścia w chwale”

Drodzy parafianie!
Najcudowniejszą nowiną w tych jakże trudnych czasach, które obecnie przeżywamy jest wieść , że Chrystus Pan Zmartwychwstał, że śmierć została pokonana.

W mocy zjednoczenia z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym, Królem Wszechświata , w łączności z Ojcem świętym Franciszkiem, w łączności z naszym księdzem Biskupem Tadeuszem; przeżywając w kościele 100 – lecie urodzin świętego Jana Pawła II ; rok beatyfikacji sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego; rok koronacji obrazu Matki Bożej Paradyskiej i 25-lecie istnienia naszej parafii.

Życzymy wszystkim błogosławionych , pełnych nadziei i ufności w Boże Miłosierdzie Świąt Wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały Pan dodaje wszystkim zdrowia, umacnia darami Duch Świętego, darzy radością i pokojem.

Panie Jezu Miej Miłosierdzie dla nas i całego świata.

9. W dniu dzisiejszym modlimy się w sposób szczególny przez wstawiennictwo naszego patrona Świętego Maksymiliana Marii Kolbe , polecając intencje Ojca św. Franciszka , wszystkich chorych i cierpiących na skutek panującej pandemii; za całą Służbę Zdrowia nasze rodziny ; naszą ojczyznę ; dusze naszych bliskich zmarłych.

ks. proboszcz