OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 12.09.2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 12.09.2021r.

1. We wtorek przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Św. W związku z tym o godz. 17.30 zostanie odprawione Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed Mszą św. zapraszamy na wspólny różaniec.

3. W piątek o godz.15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4. Również w piątek 17 września będziemy obchodzić kolejną rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Obchodzimy również Dzień Sybiraka. Modlimy się za wszystkich zesłańców na Sybir . W tym dniu o godz. 11.00 przy pomniku Sybiraków przy naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza św. za wszystkich , którzy oddali życie w obronie ojczyzny.

5. W sobotę 18 września obchodzimy w liturgii Świętego Stanisława Kostkę- Patrona Młodzieży i Patrona Polski. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszą młodzież.

6. W sobotę 25 IX odbędzie się kolejna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii po Mszach świętych.

7. Przypominamy , że w każdą środę po Mszy św. od godz. 18.45 można skorzystać w salce przy kościele z bezpłatnej porady prawnej.

8 W niedzielę 26 IX rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński w parafii św. Mikołaja.

9. Bóg zapłać, za ofiary na potrzeby naszego kościoła . Również te składane drogą internetową.

10 Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła , za kwiaty. W sobotę o godz. 8.00 prosimy do pomocy chętne osoby z ul. Orbitalnej nr 31.

11 Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej .

12 Jako , że nie było adoracji Najświętszego Sakramentu tydzień temu, odbędzie się ona dziś zaraz po Mszy świętej. Chcemy duchowo łączyć się z Warszawą gdzie dziś odbywa się wielka uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, oraz Matki Róży Czackiej. Chcemy dziękować Dobremu Bogu za dar tych wielkich naszych rodaków , którzy zostaną włączeni w poczet błogosławionych.

Ks. proboszcz