GŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 26.04. 2020

GŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 26.04. 2020

1. Dziś przypada zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja Ewangelizacyjna brzmi : „Módlmy się , aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła”Do tej intencji dołączamy nasze modlitwy za chorych i cierpiących na skutek pandemii , o jej ustanie ; za całą Służbę Zdrowia i za naszą parafie obchodzącą 25 –lecie swego istnienia.

2. Również dziś rozpoczynamy w kościele XII Tydzień Biblijny. Modlimy się abyśmy jak najczęściej karmili się Słowem Bożym i nieustannie wcielali je w swoje życie.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Przed Mszą św. można skorzystać z Sakramentu Spowiedzi św. W sobotę rano odwiedzimy chorych w domach z Najświętszym Sakramentem.

4. W piątek wkraczamy w miesiąc maj. W sposób szczególny modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej. Nabożeństwo Majowe będzie po Mszy św. wieczornej.

5. Na piątek 1 Maja zostaje udzielona dyspensa przez ks. proboszcza dla wszystkich parafian od spożywania pokarmów mięsnych na mocy KPK kan. 1245.

6. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość N.M.P. Królowej Polski , oraz rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uroczystość Maryjna zostaje przeniesiona na sobotę ponieważ 3 Maja przypada IV Niedziela Wielkanocna.

7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła . Przy wyjściu z kościoła jak to czynimy raz w miesiącu rozdajemy koperty na ten cel. W związku z panującą pandemią i niemożnością bycia osobiście w kościele , ofiarę na kościół można złożyć drogą internetową / Nr rachunku 47109021120000000552001467 / Za złożone ofiary -Bóg zapłać!

8. Od minionego poniedziałku rozpoczęliśmy w naszym kościele układanie nowej granitowej posadzki na całym kościele. Jest to nasze wotum wdzięczności dla naszego patrona św. Maksymiliana – Męczennika za Jego dwudziestopięcioletnią opiekę nad naszą parafią. Na czas tych prac Msza św. odprawiana jest codziennie przy wyjściu z kościoła na cmentarz od strony zakrystii. Jak wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem w najbliższą sobotę zakończymy te prace.

9. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła.

10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela, oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Zespół Caritas przeprowadza co miesięczną zbiórkę od Grona Wspierających Ubogich. Świece Caritasu ze względu na zaistniałą sytuacje zdrowotna będą rozprowadzane do końca Maja.

12. Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka ; polecajmy wszystkich chorych i cierpiących w naszym kraju i na całym świecie na skutek pandemii , modlimy się za całą Służbę Zdrowia, za naszą ojczyznę , nasze rodziny ; naszą parafie i dusze naszych bliskich zmarłych.