GŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ –30. 08. 2020r.

GŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ –30. 08. 2020r.

1. We wtorek przypada rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci , młodzież , nauczycieli , wychowawców , katechetów, rodziców na Mszę św. na rozpoczęcieroku szkolnego w tym dniu na godz.18.00. Przez cały tydzień można skorzystać przed Mszą św. wieczorną ze spowiedzi św. na rozpoczęcie roku szkolnego. – w dniu 1 września przypada kolejna rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Modlimy się za wszystkich , którzy oddali życie w obronie ojczyzny.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

3. W środę po Mszy św. spotkanie ze wszystkimi katechetami.

4. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

5. Dekretem Księdza Biskupa Ordynariusza z dniem 25 sierpnia tego roku został przydzielony do pracy duszpasterskiej w naszej parafii ksiądz Marcin Krzyżanowski. Ks. Marcin przybył do nas z parafii pw. św. Katarzyny w Bledzewie. Gorąco i serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie parafialnej .Niech Jezus Chrystus Najwyższy Kaplan i nasz patron święty Maksymilian Mu błogosławią i otaczają swoją opieką.

6. W dniu 18 października planujemy w naszej parafii rozpoczęcie Misji Świętych. W roku Jubileuszowym jaki przeżywa nasza parafia chcemy dziękować Panu Bogu za wszystkie łaski jakie na nas zsyła. Dlatego już teraz chcemy się modlić o dobre przygotowanie i przeżycie Misji Świętych.

7. Dzieci z klas III przygotowujące się do I- wszej Komunii św. będą miały swoją Mszę Św. zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 15.00. W pozostałe niedzielę dzieci przychodzą z rodzicami na Mszę św. o godz. 11.00. Dotyczy to również dzieci z kl. IV , które mają opóźnioną Komunie św. ze względu na pandemię. Planowana komunia św. dla tych dzieci to niedziela 27 września.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca miesiąca. W sobotę rano odwiedziny chorych w domach z racji pierwszego piątku miesiąca. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Również te składane drogą internetową. Dziś przy wyjściu z kościoła jak to czynimy raz w miesiącu rozdajemy koperty na ten cel.

10. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła za kwiaty. W sobotę na godz. 8.00 prosimy chętne osoby z ul. Orbitalnej nr 45.

11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela , Gość Niedzielny , oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Modlimy się w intencjach ojca św. Franciszka ; za księdza Marcina ; za ludzi chorych i cierpiących, za Służbę Zdrowia , za nasze rodziny ; naszą ojczyznę , naszą parafię , która przeżywa 25 – lecie swego istnienia o powołania kapłańskie i zakonne , w intencji Misji św. za dzieci i młodzież , która rozpoczyna rok szkolny i katechetyczny, i za dusze naszych bliskich zmarłych.

– Pod Twoją Obronę.- Święty Michale Archaniele.- Modlitwa na czas epidemii.
ks. proboszcz