OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU – 02. 12.2018r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU – 02. 12.2018r

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w kościele nowy rok liturgiczny. Adwent ma nas duchowo przygotować na Święta Bożego Narodzenia .W dniu dzisiejszym na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Będą one trwały do środy włącznie. Codziennie będą trzy Msze Św. – o godz. 9.00- Msza Św. z nauką rekolekcyjną ; o godz. 16.30 – Msza św. Roratnia dla dzieci i o godz. 18.00. – Msza Św. z nauką rekolekcyjną.

W środę będzie dzień spowiedzi św. Przed południem spowiedź będzie od godz. 8.00 –
9.00 i po południu od godz. 16.00 – 18.00

Zachęcamy wszystkich do udziału w rekolekcjach św. Plan rekolekcji wywieszony jest na drzwiach kościoła oraz w gablocie.

– Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w czasie adwentu w Mszach św. Roratnich. W czasie rekolekcji tak jak słyszeliśmy Roraty będą o godz. 16.30 ; w pozostałe dni od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

2. W czwartek wspominamy w liturgii św. Mikołaja.To dzień odpustu w parafii św. Mikołaja

3. Od dnia 30 listopada w poszczególnych parafiach naszego odbywa się tzw. Jerycho Różańcowe. W każdej parafii przez 24 godziny z przerwą tylko na Mszę św.
odmawiany jest różaniec. Poszczególne grupy parafialne oraz chętni wierni przez około dwie i pół godziny odmawiają różaniec przy wystawionym Najświętszym
Sakramencie. Nasza parafia będzie trwać na nieustannej modlitwie od dnia dzisiejszego od Mszy św. wieczornej do poniedziałku do godz. 18.00. W ten sposób chcemy walczyć z grzechem i wypraszać łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej. Plan Różańcowej modlitwy z podziałem na grupy jest wywieszony w gablocie przed kościołem i na drzwiach kościoła. Dodatkowo chcemy aby każdy ,kto może z wiernych wybrał sobie odpowiednią godzinę czuwania. Dlatego przed kościołem jest plansza do której można podejść i napisać w odpowiedniej rubryce swoje tylko imię bez nazwiska.

4. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 18.00.

5. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 7 00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Upoważnione osoby od dnia dzisiejszego włącznie będą roznosiły opłatki po domach.

7. We wtorek wspominamy w liturgii św. Barbarę – patronkę górników. Modlimy się za wszystkich pracowników górnictwa.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca . W sobotę z rana odwiedziny chorych w domach z Najświętszym Sakramentem.

9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

10. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła za kwiaty. W sobotę na godz.9.00 prosimy o pomoc chętne osoby z ul. Budowlanych i Polnej.

11. Do nabyci kolejny nr Tygodnika Niedziela , Gość Niedzielny oraz dla dzieci Promyczek Dobra . Są jeszcze kalendarze na nowy 2019 rok. Zachęcamy do nabywania tych kalendarzy.

12. Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny jako Dzieło Pomocy Dzieciom Potrzebującym oraz kartki świąteczne. Zachęcamy wszystkich do nabywania tych
świec. W dniach 7 i 8 grudnia będzie się odbywać zbiórka żywności przy większych sklepach na pomoc potrzebującym na święta. Prosimy chętne osoby o zapisywanie się na dyżury przy sklepach.

13. Za tydzień w niedziele odbywać się będzie w całej Polsce – Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

14. Modlimy się w intencjach Ojca Św. .Franciszka , za chorych i cierpiących , za naszą ojczyznę , nasze rodziny o dobre przeżycie rekolekcji adwentowych , za ks. rekolekcjoniste , za dusze naszych bliskich zmarłych.
– Pod Twoją Obronę.