OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚCI JEZUSA CHRYSTUSA – KRÓLA WSZECHŚWIATA – 25.11.2018r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚCI JEZUSA CHRYSTUSA – KRÓLA WSZECHŚWIATA 25.11.2018r

1. W dniu dzisiejszym w sposób szczególny modlimy się za nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu , za Akcje Katolicką , oraz za Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Za tydzień będzie Pierwsza Niedziela Adwentu .Rozpocznie się nowy rok liturgiczny.

-Również w tym dniu na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. W ten sposób cały adwent chcemy przeżyć pojednani z Panem Bogiem.

– Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca a o godz. 15.00 Msza św.dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców.

2. Dziś Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 18.00; w dni powszednie o godz. 17.30.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę z rana odwiedzimy chorych w domach z Najświętszym Sakramentem. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

6. Za tydzień w pierwszą Niedzielę Adwentu zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny i wówczas upoważnione osoby z parafii będą roznosić je po domach. Przestrzegamy, aby nie nabywać opłatków nie poświęconych i niewiadomego pochodzenia.

7. Od dnia 30 listopada przez siedem dni w poszczególnych parafiach naszego miasta będzie odbywało się tzw. Jerycho Różańcowe. W każdej parafii przez 24 godziny z przerwą tylko na Mszę św. będzie odmawiany różaniec.

Poszczególne grupy parafialne oraz chętni wierni przez około dwie i pół godziny będą odmawiać różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Będą odmawiane 4 części różańca . Nasza parafia będzie trwać na nieustannej modlitwie od niedzieli 2 grudnia od godz. 18 .30 do poniedziałku do godz. 18.00. W ten sposób chcemy walczyć z grzechem i wypraszać łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej. Plan Różańcowej modlitwy z podziałem na grupy jest wywieszony w gablocie przed kościołem i na drzwiach kościoła. Dodatkowo chcemy aby każdy ,kto może z wiernych wybrał sobie odpowiednią godzinę czuwania. Dlatego przed kościołem jest plansza do której można podejść i napisać w odpowiedniej rubryce swoje tylko imię bez nazwiska.

8. W czwartek o godz.18.00 w naszym kościele odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

9. W dniu 8 XII w Grodowcu odbędzie się Adwentowy Wieczór Młodych. Chętne osoby na wyjazd do Grodowca mogą zgłaszać się w zakrystii.

10. Chętne osoby prosimy o zapisywanie się na dyżury przy sklepach , na zbiórkę żywności , która odbędzie się 7 i 8 grudnia.

11 Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Dziś przy wyjściu z kościoła jak to czynimy raz w miesiącu rozdajemy koperty na ten cel.

12 Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty. W sobotę na godz.9.00 prosimy chętne osoby z ul Obrońców Pokoju od strony Ruszowic oraz z ul Różanej.

13 Do nabycia kolejny Nr Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny .oraz Promyczek Dobra Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są jeszcze kalendarze diecezjalne na nowy 2019 rok. Zachęcamy do nabywania tych diecezjalnych kalendarzy. Przed kościołem są rozdawane nowe Informatory Parafialne.

14.W przedsionku kościoła jest wystawiony kosz do którego można składać dary dla dzieci na św. Mikołaja.

15. Modlimy się w intencji Ojca św. Franciszka. , za ludzi chorych i cierpiących, za naszą ojczyznę ,o powołania kapłańskie i zakonne , za nasze Seminarium Duchowne w Paradyżu , za Akcje Katolicką i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ; o dobre przeżycie modlitewnego czuwania różańcowego oraz zbliżających się rekolekcji parafialnych i za dusze naszych bliskich zmarłych.
ks. proboszcz