OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU – 6. XII. 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU – 6. XII. 2020

1. Przeżywamy w kościele okres Adwentu , który ma nas duchowo przygotować do świąt Narodzenia Pańskiego. Przypominamy i zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. Roratnich , które są odprawiane o godz. 18.00

2. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00.Matka Boża , objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia , 8 grudnia 1947 roku , pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:, „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześle wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia, a Pan mój Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie”. Zapraszamy we wtorek od godz. 12.00 do godz.13.00 tu do kościoła na naszą wspólną modlitwę.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

4. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

5. Dziś wspominamy św. Mikołaja. Jest to również dzień odpustu w głogowskiej parafii pod tym wezwaniem.

6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Również te składane drogą internetową.

7. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła za kwiaty. W sobotę na godz.8.00 prosimy chętne osoby z ul. Herkulesa od nr 20 do 24.

8. Do nabycia kolejny Nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W salce do odebrania jest Rycerz Niepokalanej.

9. Są również świece Caritas na stół wigilijny jako Dzieło Pomocy Dzieciom najbardziej potrzebującym. Można też nabyć przed kościołem opłatki na stół wigilijny.

10. Dziś w całej Polsce odbywa się po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc kościołom na wschodzie. Za złożone ofiary na ten cel – Bóg zapłać!

11. Modlimy się w intencjach ojca św. Franciszka ;za ludzi chorych i cierpiących, za całą Służbę Zdrowia, o ustanie pandemii ;za nasze rodziny ; naszą ojczyznę , naszą parafię, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre przeżywanie czasu Adwentu, i za dusze naszych bliskich zmarłych.


– Pod Twoją Obronę- Święty Michale Archaniele- Modlitwa na czas epidemii…


ks. Proboszcz