OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU – 29.11.2020r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU – 29.11.2020r

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w kościele Nowy Rok Liturgiczny. Adwent ma nas duchowo przygotować na święta Bożego Narodzenia. Msza św. Roratnia dla dzieci i dorosłych będzie w dni powszednie o godz. 18.00.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek wspominamy św. Barbarę – patronkę górników . Modlimy się za wszystkich pracowników górnictwa.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca.

5. Odwiedziny chorych w domach tylko na zaproszenie rodziny. W sobotę o godz. 17.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

6. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W sobotę o godz.17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

8. W dniu dzisiejszym ze względu na pandemie nie będzie w kościele zmiany Żywego Różańca. Odmawiamy tą samą intencje ,która była w tym miesiącu, dodając modlitwę za chorych i cierpiących oraz za Całą Służbę Zdrowia.

9. W związku z panującą pandemią i dlatego , że mieliśmy niedawno Misje Parafialne nie będzie w tym roku Rekolekcji Parafialnych. Zachęcamy do zainteresowania się ogólnopolskim projektem rekolekcji oddania życia Matce Bożej. ,, ODDANIE 33 „Rekolekcje będą trwać w dniach od 29 XI – 1 stycznia 2021 roku . Szczegóły umieszczone są na stronie internetowej www. oddanie33.pl . Adres tej strony umieszczony jest również nabanerze wywieszonym koło kościoła. Zachęcamy do zapoznania się z tą inicjatywą.

10. Za tydzień w niedzielę 6 XII wspominamy św. Mikołaja. Jest to również dzień odpustu w parafii pod tym wezwaniem.

11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Również te składane drogą internetową . Dziś przy wyjściu z kościoła jak to czynimy raz w miesiącu rozdajemy koperty na ten cel.

12. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła za kwiaty. W sobotę na godz.8.00 prosimy o pomoc chętne osoby z ul. Herkulesa od nr 1 – 7.

13. Do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny.

14. Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny jako Dzieło Pomocy Dzieciom Potrzebującym. Przed kościołem można również nabywać opłatki na Stół Wigilijny.

15. Za tydzień w niedziele odbywać się będzie w całej Polsce – Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

16. Przy wyjściu z kościoła jest do wzięcia nowy numer Informatora Parafialnego.

17. Modlimy się w intencjach ojca św. Franciszka ;za ludzi chorych i cierpiących, za całą Służbę Zdrowia , o ustanie pandemii ;za nasze rodziny ; naszą ojczyznę , naszą parafię , o powołania kapłańskie i zakonne , o dobre przeżycie czasu Adwentu , i za dusze naszych bliskich zmarłych.


– Pod Twoją Obronę- Święty Michale Archaniele- Modlitwa na czas epidemii…
ks. proboszcz