OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU – 17.XII.2017r GAUDETE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU – 17.XII.2017r GAUDETE

1. Dziś o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców. Na Mszy św. odbędzie się poświęcenie medalików.

2. Od dnia wczorajszego trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

3. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia połączona z adoracja Najświętszego Sakramenty.

4. Zachęcamy wszystkich do udziały w Mszach św. Roratnich, które odprawiane są o godz. 18 00 . W piątek będą ostatnie roraty.

5. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Mszę święte w tym dniu będą jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy św. o godz. 18.30 – tej Mszy nie będzie. Dlatego osoby , które zamówiły intencje mszalną na tą godzinę prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. O godz. 22.00 i 24.00 zostaną odprawione Uroczyste Mszę św. Bożego Narodzenia – Pasterki. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do powstrzymania się od pokarmów mięsnych w tym dniu.
Również w tym dniu przypadają imieniny Biskupa Seniora Adama Dyczkowskiego. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

7. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła . W sobotę na godz. 9.00 prosimy chętne osoby z ul. Orbitalnej od nr 65- 71.

8. Do nabycia są kartki świąteczne, świece Caritasu jako dzieło pomocy dzieciom najbardziej potrzebującym. Zachęcamy do nabywania tych świec. Można jeszcze nabyć przed kościołem opłatki na stół wigilijny.

9. Jest również kolejny nr. Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci Promyczek Dobra. Są jeszcze kalendarze Diecezjalne na nowy 2018 rok oraz cegiełki na odbudowę naszej Gorzowskiej Katedry. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy
katolickiej.

10. Dziś Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich oraz na dożywianie dzieci w szkołach. Za ofiary – Bóg zapłać!

11. Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka, w intencji chorych i cierpiących, o powołania kapłańskie i zakonne za nasze rodziny , naszą ojczyznę o dobre przeżycie kolejnych dni kończącego się adwentu. i za dusze naszych bliskich zmarłych.

Ks. proboszcz