OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU-18.12.2016r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU-18.12.2016r

1. Dziś o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców. Na Mszy św. odbędzie się poświęcenie medalików.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

2. W sobotę będziemy obchodzić Wigilię Bożego Narodzenia. W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 18.00. Ta Msza zostanie odprawiona o godz. 8.00 rano .O godz.2200 i 2400 zostaną odprawione Uroczyste Msze św. Bożego Narodzenia tzw. Pasterki. Pasterka o godz.2200 jest dla dzieci, oraz tych osób, które nie mogą przyjść na godz. 2400.

Przypominamy o zachowaniu w dniu Wigilii tradycyjnego postu ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce.
taca z pasterek przeznaczona jest na fundusz pomocy samotnym matką.

Niech na stole wigilijnym znajdzie się miejsce na Pismo Święte, świecę i opłatek.

Posiłek niech będzie poprzedzony wspólną modlitwą i życzeniami.
w tym dniu obchodzimy również dzień imienin Bp. Seniora Adama Dyczkowskiego. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

3. Za tydzień w niedzielę – Uroczystość Bożego Narodzenia -Msze św. w tym dniu jak, w każdą niedzielę oprócz Mszy św. o godz. 700 rano- tej Mszy nie będzie.

4 Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

5 Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła , za kwiaty. Tym razem w piątek po Mszy św. wieczornej prosimy do pomocy chętne osoby z ul Neptuna od nr 26 – 30.

6 Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela ,oraz Gość Niedzielny. Zespół Caritas rozprowadza jeszcze kartki świąteczne. Przed kościołem można jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny. Dziś Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich. Za ofiary – Bóg zapłać.

8 Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka , naszego biskupa Tadeusza i Adama ; za chorych i cierpiących za nasze rodziny ; o dobre przeżycie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia , za nasze rodziny , naszą ojczyznę i za dusze naszych bliskich zmarłych……………………………………….

ks. proboszcz