OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-11.03.2018r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-11.03.2018r

1. Dziś Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz. 17.30

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

3. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej; o godz. 16.30 dla dzieci, a o godz. 17.45 dla dorosłych.

4. Również w piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

5. W sobotę 17 marca w Zielonej Górze odbędzie się uroczysta sesja inaugurująca I Synod Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.. Tak jak apelował ks. Biskup w swoim liście pasterskim zapraszamy do udziału w tych uroczystościach przedstawicieli grup parafialnych, zespołów synodalnych i
wszystkich wiernych.

6. W dniach 26 i 27 maja / sobota – niedziela / planujemy naszą coroczną pielgrzymkę do Częstochowy. Przeżywając 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości chcemy również nawiedzić miejsca związane z martyrologiom naszego narodu . Chcemy udać się do sanktuarium na Górze św. Anny , planujemy modlić się za ofiary II wojny światowej w obozie zagłady w Birkenau. Chcemy udać się do Wadowic i nawiedzić
nowe muzeum św. Jana Pawła II , oraz inne miejsca związane z Jego osobą. W Wadowicach chcemy również odwiedzić Klasztor Ojców Karmelitów Bosych gdzie znajduje się Sanktuarium św. Józefa . W klasztorze tym obecnie przebywa ojciec Paweł – karmelita , pochodzący z naszej parafii. Zachęcamy do udziału w tej szczególnej pielgrzymce. Zapisy na pielgrzymkę po Mszach św. w zakrystii.

6a. W Niedzielę Palmową o godz. 15.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. W tym roku wyjdziemy z naszego kościoła i udamy się do kościoła N.M.P Królowej Polski. W związku z tym w tą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 15. 00 dla dzieci komunijnych . W tym dniu dzieci przychodzą do kościoła na godz. 11. Osoby , które zamawiały Mszę św. na godz. 15.00 w Niedzielę Palmową prosimy o kontakt w zakrystii.

7. W sobotę 17 marca przypada dzień imienin naszego ks. proboszcza Zbigniewa. W związku z tym . że w tym dniu odbywają się uroczystości synodalne w Zielonej Górze, zapraszamy na Mszę św. imieninową w Jego intencji w niedzielę na godz. 12.30. Już teraz polecamy ks. Zbigniewa naszym modlitwą.

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła .

9. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła; za kwiaty. W tym tygodniu w sobotę na godz. 9 00 zapraszamy do pomocy chętne osoby z ul. Połanieckiej nr parzyste.

10. W przedsionku kościoła jest wystawiony kosz i puszka do których można składać dary na dla osób potrzebujących.na Jalmużne Postną Zespół Caritas rozprowadza kartki świąteczne oraz paschaliki na stół wielkanocny . Zachęcamy do ich nabywania.

11. Caritas naszej diecezji rozprowadza płyty z muzyką do filmu pt:. ,, Dwie Korony”, który opowiada o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbe. Ofiara za płytę jest jednocześnie cegiełką na powstające w naszej diecezji w Zielonej Górze schronisko dla ludzi bezdomnych. Zachęcamy do nabywania tych płyt.

12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny Nr Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13. Jeszcze ogłoszenie Urzędu Skarbowego.

14. Modlimy się w intencji ojca św. Franciszka ; za chorych i cierpiących; o wytrwanie w postanowieniach rekolekcyjnych ; za nasze rodziny za ks. proboszcza Zbigniewa i za dusze naszych bliskich zamarłych..

Ks. proboszcz