OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-18.03.2018r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-18.03.2018r

1. Dziś Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz. 17.30

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

3. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej; o godz. 16.30 dla dzieci, a o godz. 17.45 dla dorosłych.

4. Również w piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek 23 marca o godz. 20.00 wyruszy z kościoła św. Mikołaja Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zakończenie Drogi Krzyżowej nastąpi po 48 km w Sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie. Bliższe informacje zamieszczone są na plakacie w gablocie.

6. Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową w całym kościele obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży. W naszym mieście uroczystości te będą obchodzone w sobotę od godz. 17.00 w kościele św. Mikołaja.

7. W dniach 26 i 27 maja / sobota – niedziela / planujemy naszą coroczną pielgrzymkę do Częstochowy. Chcemy również udać się do sanktuarium na Górze św. Anny , planujemy modlić się za ofiary II wojny światowej w obozie zagłady w Birkenau. Chcemy udać się do Wadowic i nawiedzić nowe muzeum św. Jana Pawła II , oraz inne miejsca związane z Jego osobą. Osoby zapisane na pielgrzymkę prosimy o dokonywanie przedpłat.

7a. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy przeżywać Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Już dzisiaj przy wyjściu z kościoła można wziąć deklaracje na duchową adopcje a za tydzień w niedzielę przed Mszą św. o godz. 12.30 wypełnione deklaracje oddamy tu w kościele. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Duchowej Adopcji Dziecka
poczętego.

7b .W Niedzielę Palmową o godz. 15.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. W tym roku wyjdziemy z naszego kościoła i udamy się do kościoła N.M.P Królowej Polski. W związku z tym w tą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 15. 00 dla dzieci komunijnych.

8. W dniach 26- 28 marca rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla uczniów ze szkół średnich naszego miasta.

9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

10. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu w sobotę na godz. 9 00 zapraszamy do pomocy chętne osoby z ul. Połanieckiej nr nieparzyste.

11. W przedsionku kościoła jest wystawiony kosz i puszka do których można składać dary na dla osób potrzebujących.na Jałmużnę Postną Zespół Caritas rozprowadza kartki świąteczne oraz paschaliki na stół wielkanocny. Zachęcamy do ich nabywania. Dziś Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona
Wspierających Ubogich i dożywianie dzieci w szkołach. Za ofiary – Bóg zapłać.

12. Caritas naszej diecezji rozprowadza płyty z muzyką do filmu pt:. „Dwie Korony”, który opowiada o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbe, który jest patronem naszej parafii. Zachęcamy do nabywania tych płyt.

13. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny Nr Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickie.

14. Modlimy się w intencji ojca św. Franciszka ; za chorych i cierpiących; o wytrwanie w postanowieniach rekolekcyjnych ; za nasze rodziny; za ks. proboszcza Zbigniewa z okazji Jego imienin i za dusze naszych bliskich zamarłych.