OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-22.03.2020r „LAETARE”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-22.03.2020r „LAETARE”

1. Dziś Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz. 17.30 .

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

3. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej; o godz. 17.45 dla dorosłych. Drogi Krzyżowej dla dzieci nie będzie.

4. Również w piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia połączona z adoracją Najświętszego Sakrament

5. W środę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Przypada Dzień Świętości Życia. Odbywa się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Przy wyjściu a kościoła można zabrać deklaracje na Duchową Adopcję; w domu można ją wypełnić i przynieść w środę do kościoła. Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci jeszcze nie narodzonych.

6. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca . Ale w związku z panującą epidemią nie będzie zmiany tajemnic Żywego Różańca. Odmawiamy w miesiącu kwietniu te same intencje co obecnie, dodając intencje za chorych o łaskę zdrowia za zmarłych na skutek epidemii i o ustanie epidemii.- Mszy św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. o godz. 15.00 również nie będzie- zachęcamy wszystkich do codziennej prywatnej modlitwy o godz. 20.30 w naszych mieszkaniach i domach w intencji chorych i cierpiących na skutek epidemii oraz za całą Służbę Zdrowia.

7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

8. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła; za kwiaty. W tym tygodniu w sobotę na godz. 900 zapraszamy do pomocy chętne osoby z ul. Orbitalnej od nr 75 – 81

9. W przedsionku kościoła jest wystawiony kosz i puszka do których można składać dary na dla osób potrzebujących. Zespół Caritas rozprowadza kartki świąteczne oraz paschaliki na stół Wielkanocnych z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom w Rwandzie. Zachęcamy do ich nabywania.

10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny Nr Tygodnika Niedziela, a dla dzieci Promyczek Dobra. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Dekret ks. Biskupa Diecezjalnego – verte

12. Modlimy się w intencji ojca św. Franciszka ; za chorych i cierpiących na skutek panującej epidemii; za Służbę Zdrowia , o powołania kapłańskie i zakonne ; za nasze rodziny; za naszą ojczyznę ; i za dusze naszych bliskich zamarłych.

ks. proboszcz