OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO-16.04.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO-16.04.2023

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w Kościele wielkie święto Miłosierdzia Bożego.

2. Dlatego na godz. 15.00 zapraszamy dziś do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia.

3. Również dziś Mszą św. o godz. 18.30 rozpoczyna się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Zachęcamy młodzież która ukończyła siedemnasty rok życia do udziału w tym kursie.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

5. W piątek o godz.15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

6. Dzisiejsza niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas. Dlatego modlimy się za nasz Parafialny Zespół Caritas ; za Grono Wspierających Ubogich. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Natomiast w czwartek po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Akcji Katolickiej.

7. We wtorek o godz. 19.00 w salce przy kościele będzie możliwość odebrania zamówionego stroju komunijnego.

8. Przypominamy o możliwości zasięgnięci porady prawnej w środy po Mszy św. wieczornej. Chętne osoby , które chciałyby skorzystać z takiej porady prosimy o zgłoszenie tego do środy.

9. Od piątku 21 kwietnia będziemy przeżywać Dni Jakubowe . I tak:
– W piątek o godz. 11.00 w Sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Jego Eminencji Kard. Stanisława Dziwisza.
– W sobotę 22 kwietnia o godz. 9.00 w Muzeum w Głogowie odbędzie się Konferencja Naukowa nt: ,, Sanktuaria na Drodze św. Jakuba”
– W niedzielę odbędzie się XVII Piesza Pielgrzymka do Jakubowa. Wyjście sprzed Głogowskiej Kolegiaty o godz. 7.00 rano. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. Bliższe informacje umieszczone są na plakacie w gablocie.

9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Również te składane drogą internetową.

10. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 8.00 prosimy chętne osoby z ul. Orbitalnej od nr 65 – 71.

11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Dziś w święto Miłosierdzia Bożego po Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej Diecezji Zielonogórsko -Gorzowskiej. Za złożone ofiary –Bóg zapłać.

13. Módlmy się w intencjach ojca św. Franciszka; za ludzi chorych i cierpiących; za całą Służbę Zdrowia ; za nasze rodziny ; za naszą ojczyznę ;o pokój na świecie, o ustanie wojny na Ukrainie , za młodzież , która rozpoczyna Kurs Przedmałżeński ;o powołania kapłańskie i zakonne ; oto abyśmy realizowali w naszym życiu Ordzie Bożego Miłosierdzia i za dusze naszych bliskich zmarłych.

– Pod Twoją Obronę
– Święty Michale Archaniele
– Modlitwa do św. Jana Pawła II