OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 23.04. 2023r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 23.04. 2023r.

1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

2. Jutro w poniedziałek obchodzimy w liturgii Uroczystość św. Wojciecha , biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.

3. We wtorek obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty.

4. W środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.30 spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży kl. VIII. Obecność wszystkich obowiązkowa.

5. W czwartek o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

6. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

7. Również w piątek na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła młodzież z grupy młodszej przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

8. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz.12.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca a o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców.

9. Natomiast w najbliższą środę o godz. 16.00 spotkanie w kościele dla dzieci pierwszo -komunijnych kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 6.

10. W dniach 24- 25 czerwca /sobota – niedziela/ planujemy naszą coroczną pielgrzymkę do Częstochowy . Tym razem chcemy jeszcze nawiedzić sanktuarium świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy oraz znajdujący się tam klasztor sióstr Boromeuszek. Następnie chcemy się udać do Sanktuarium Matki Bożej- Uzdrowienia Chorych w Gidlach. Wielu ludzi choruje i z naszych rodzin i my sami chorujemy. Dlatego chcemy się modlić o łaskę zdrowie i dziękować Matce Bożej za wszelkie łaski. Następnie udamy się na nocleg do Częstochowy . Tam Będzie można wziąć udział w Apelu Jasnogórskim i w prywatnej modlitwie. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii po Mszach świętych.

11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła; również te składane drogą internetową.

12. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła ,za kwiaty ; w sobotę na godz. 8.00 prosimy do pomocy chętne osoby z ul. Orbitalnej od nr 73- 79.

13. Do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

14. Dziś Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich i na dożywianie dzieci w szkołach. Za ofiary – Bóg zapłać!

15. Komunikat księdza biskupa Diecezjalnego.

16. Módlmy się w intencjach ojca św. Franciszka; za ludzi chorych i cierpiących; o zdrowie dla księdza biskupa seniora Stefana Regmunta; za całą Służbę Zdrowia; za nasze rodziny; za naszą ojczyznę ;o pokój na świecie ;o powołania kapłańskie i zakonne ; oto abyśmy wcielali w nasze życie naukę św. Jana Pawła II i za
dusze naszych bliskich zmarłych.

– Pod Twoją Obronę
– Święty Michale Archaniele
– Modlitwa do Św. JPII