OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 30.04..2023r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 30.04..2023r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30. zmiana tajemnic Żywego Różańca a o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców.

2. Od jutra wkraczamy w miesiąc maj .Rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie. Majowe w dni powszednie będzie odprawiane po Mszy św. wieczornej.

3. W środę przypada Uroczystość N.M.P. Królowej Polski , oraz rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja .Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.

4. W czwartek wspominamy w liturgii św. Floriana – patrona wszystkich hutników i strażaków. Modlimy się w intencji osób wykonujących te zawody.

5. W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie w kościele dla młodzieży kl. VIII , która 19 maja przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa.

6. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu . W tym dniu Nabożeństwo Majowe będzie przed Mszą św.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , piątek i sobota miesiąca. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W sobotę rano odwiedzimy chorych w domach z Najświętszym Sakramentem. O godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski prowadzony przez osoby z Parafialnego Zespoły Akcji Katolickiej.

8. Dziś o północy wyruszy z przed kościoła N.M.P. Królowej Polski kolejna piesza pielgrzymka do Grodowca – ,, Nocą do Jutrzenki Nadziei ‘’

9. W dniach 24- 25 czerwca /sobota – niedziela/ planujemy naszą coroczną pielgrzymkę do Częstochowy . Tym razem chcemy jeszcze nawiedzić sanktuarium świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy oraz znajdujący się tam klasztor sióstr Boromeuszek. Następnie chcemy się udać do Sanktuarium Matki Bożej – Uzdrowienia Chorych w Gidlach. Wielu ludzi choruje i z naszych rodzin i my sami chorujemy . Dlatego chcemy się modlić o łaskę zdrowie i dziękować Matce Bożej za wszelkie łaski. Następnie udamy się na nocleg do Częstochowy. Tam Będzie można wziąć udział w Apelu Jasnogórskim i w prywatnej modlitwie. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii po Mszach świętych.

10. Przypominamy , że Pierwsza Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 21 maja na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 . Natomiast rocznica Pierwszej Komunii św. będzie w niedziele 28 maja na Mszy św. o godz. 11.00. – natomiast młodzież kl. VIII przystąpi do Sakramentu Bierzmowania w piątek 19 maja na Mszy św. o godz. 18.00.

11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. . Również te składane drogą internetową Dziś przy wyjściu z kościoła jak to czynimy raz w miesiącu rozdajemy koperty na ten cel.

12. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty . W sobotę na godz. 8.00 prosimy chętne osoby z ul .Orbitalnej od nr 81-89 oraz nr parzyste.

13. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla dzieci ,, Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

14. Módlmy się w intencjach ojca św. Franciszka; za ludzi chorych i cierpiących; o zdrowie dla księdza biskupa seniora Stefana Regmunta ;za całą Służbę Zdrowia; za nasze rodziny ; za naszą ojczyznę ;o pokój na świecie ;o powołania kapłańskie i zakonne ; za dzieci , które niebawem przystąpią do Pierwszej Komunii św. , i za młodzież , która przystąpi do Sakramentu Bierzmowania i za dusze naszych bliskich zmarłych.

ks. proboszcz