OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 7. 05.2023r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 7. 05.2023r.

1. Dziś Nabożeństwo Majowe o godz. 18.00. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.

2. Jutro przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed Mszą św. zapraszamy na wspólny różaniec.

4. W środę po Mszy św. wieczornej o godz 18.30. spotkanie dla młodzieży KL VIII przed bierzmowaniem.

5. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu . W tym dniu Nabożeństwo Majowe będzie przed Mszą św.

6. W dniach 24- 25 czerwca /sobota – niedziela/ planujemy naszą coroczną pielgrzymkę do Częstochowy. Tym razem chcemy jeszcze nawiedzić sanktuarium świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy oraz znajdujący się tam klasztor sióstr Boromeuszek. Następnie chcemy się udać do Sanktuarium Matki Bożej- Uzdrowienia Chorych w Gidlach. Wielu ludzi choruje i z naszych rodzin i my sami chorujemy . Dlatego chcemy się modlić o łaskę zdrowie i dziękować Matce Bożej za wszelkie łaski. Następnie udamy się na nocleg do Częstochowy . Tam Będzie można wziąć udział w Apelu Jasnogórskim i w prywatnej modlitwie. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii po Mszach świętych.

8. Przypominamy , że Pierwsza Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 21 maja na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 . Natomiast rocznica Pierwszej Komunii św. będzie w niedziele 28 maja na Mszy św. o godz. 11.00. – natomiast młodzież kl. VIII przystąpi do Sakramentu Bierzmowania w piątek 19 maja na Mszy św. o godz. 18.00.

9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. . Również te składane drogą internetową.

10. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty . W sobotę na godz. 8.00 prosimy chętne osoby z ul . Neptuna od nr 2- 8.

11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla dzieci ,, Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Módlmy się w intencjach ojca św. Franciszka; za ludzi chorych i cierpiących; o zdrowie dla księdza biskupa seniora Stefana Regmunta; za całą Służbę Zdrowia; za nasze rodziny ; za naszą ojczyznę ;o pokój na świecie ;o powołania kapłańskie i zakonne ; za dzieci , które niebawem przystąpią do Pierwszej Komunii św. , i
za młodzież , która przystąpi do Sakramentu Bierzmowania i za dusze naszych bliskich zmarłych.

-Pod Twoją Obronę – Święty Michale Archaniele – Modlitwa do św. Jana Pawła