OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ – 09. 04. 2017r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ – 09. 04. 2017r.

1. Dziś o godz. 15.00 z kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zakończenie Drogi Krzyżowej nastąpi przy naszym kościele.

2. Dziś Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz.1730.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed Nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

3a. Od Niedzieli Palmowej rozpoczynamy w kościele WIELKI TYDZIEŃ. Zapraszamy wszystkich do udziału w Triduum Paschalnym.

a) WIELKI CZWARTEK – jest pamiątką ustanowienia na Ostatniej Wieczerzy Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. zapraszamy na Liturgię Wieczerzy Pańskiej o godz . 1800. po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji /ciemnicy/ i adoracja do godz. 2200.

b) WIELKI PIĄTEK – jest pamiątką śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Jest to jedyny dzień w roku ,w którym nie odprawia się Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.00 rana. zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej o godz. 1800. po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja do godz. 2200. w tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja.

c) WIELKA SOBOTA – w tym dniu kościół trwa na modlitwie przy Grobie Pańskim rozważając mękę i śmierć Pana Jezusa. święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 900 do godz. 1500 co godzinę. o godz. 1900 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej.

d) NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO uroczysta Msza św. Rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 600 rano. nie będzie Mszy św. o godz. 700 rano, pozostałe Msze jak w każdą niedzielę. Jeszcze raz zachęcamy wszystkich do udziału w Triduum Paschalnym i adoracji Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji wywieszony jest w gablocie przed kościołem, oraz na drzwiach kościoła.

4. Informujemy, że najbliższy Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w niedzielę 23 kwietnia o godz.16.00.

5. We wtorek o godz. 20.30 w hali widowiskowo-sportowej zostanie przedstawione Misterium Męki Pańskiej.

6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

7. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła; za kwiaty. Tym razem w środę po Mszy św. wieczornej prosimy do pomocy chętne osoby z ul. Polnej i Cybisa.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny świąteczny nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny.

9. Przypominamy że przedsionku kościoła jest wystawiony kosz i puszka do którego można składać dary dla osób potrzebujących na święta.

10. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone ofiary Bóg zapłać!

11. Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka, za chorych i cierpiących ; za nasze rodziny ; o dobre przeżycie Triduum Paschlnego i za dusze naszych bliskich zmarłych.