OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚCI JEZUSA CHRYSTUSA – KRÓLA WSZECHŚWIATA – 24.11.2019r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚCI JEZUSA CHRYSTUSA – KRÓLA WSZECHŚWIATA – 24.11.2019r.

1.W dniu dzisiejszym przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego- Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W sposób szczególny modlimy się za nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu ; za Akcje Katolicką oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Za tydzień będzie Pierwsza Niedziela Adwentu Rozpocznie się nowy rok liturgiczny. Rekolekcje Adwentowe w tym roku rozpoczniemy w naszej parafii od drugiej niedzieli adwentu- Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca a o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców.

2.Dziś Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 18.00; w dni powszednie o godz. 17.30.W piątek będą ostatnie wypominki.

3.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

5. Za tydzień w pierwszą Niedzielę Adwentu zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny i wówczas upoważnione osoby z parafii będą roznosić je po domach. Przestrzegamy, aby nie nabywać opłatków nie poświęconych i niewiadomego pochodzenia. – Przypominamy, że jeszcze trwają zapisy młodzieży z kl. VII do Sakramentu Bierzmowania.

6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Dziś przy wyjściu z kościoła jak to czynimy raz w miesiącu rozdajemy koperty na ten cel.

7. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty. W sobotę na godz.9.00 prosimy chętne osoby z ul Połanieckiej nr parzyste.

8.Do nabycia kolejny Nr Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny .oraz Promyczek Dobra. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9 .W przedsionku kościoła jest wystawiony kosz do którego można składać dary dla dzieci na św. Mikołaja.

10.Nasza diecezja przygotowuje się do koronacji wizerunku Matki Bożej Paradyskiej. W związku z tym każda parafia otrzymała cegiełki z wizerunkiem Matki Bożej Paradyskiej. Ofiary z cegiełek posłużą na wykonanie złotej korony dla Matki Bożej. Wysokość ofiary jest dobrowolna i zależy od woli ofiarodawcy. W każdy czwartek o godz. 7.15 w naszym seminarium jest odprawiana Msza św. w intencji ofiarodawców. Zachęcamy do nabywania tych cegiełek do końca listopada.

11.Modlimy się w intencji Ojca św. Franciszka. , za ludzi chorych i cierpiących, za naszą ojczyznę ,o powołania kapłańskie i zakonne, za nasze Seminarium Duchowne w Paradyżu, za ks. alumna Jarosława i za dusze naszych bliskich zmarłych……

ks. proboszcz