OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU – 01.12.2019r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU – 01.12.2019r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w kościele nowy rok liturgiczny. Adwent ma nas duchowo przygotować na Święta Bożego Narodzenia. Za tydzień na wszystkich Mszach świętych rozpoczniemy nasze Rekolekcje Adwentowe. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tych rekolekcjach. – Zachęcamy również do uczestnictwa w czasie adwentu w Mszach św. Roratnich. Msze św. roratnie odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci przynoszą ze sobą na Mszę św. roratnią lampiony.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu odchodzimy wspomnienie św. Barbary. Modlimy się za wszystkich pracowników górnictwa.

3. W piątek przypada wspomnienie św. Mikołaja Parafia pw. św. Mikołaja zaprasza dzieci i dorosłych na Orszak św. Mikołaja, który będzie częścią obchodów Głogowskich Dni Świętego Mikołaja i odpustu w parafii pod jego wezwaniem. Orszak wyruszy w piątek, 6 grudnia, o godz. 17.30 z ruin kościoła św. Mikołaja i przejdzie ulicami miasta do kościoła św. Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w Orszaku i do przebrania się za Świętego Biskupa Mikołaja, patrona Głogowa, a także do uczestnictwa we Mszy św. odpustowej po skończonym orszaku.

4. Również piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 700 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Upoważnione osoby od dnia dzisiejszego włącznie będą roznosiły opłatki po domach.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w te dni od godziny 17.00 . W sobotę z rana odwiedziny chorych w domach z Najświętszym Sakramentem a o godz, 17.00 odbędzie się Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

7. W czwartek o godz. 18.30 w kościele p.w. św. Klemensa odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

8. W sobotę 7 XII zapraszamy młodzież do udziału w „Adwentowym Wieczorze Młodych w Grodowcu”. Będzie to czas spotkania i modlitewnego czuwania młodzieży naszej diecezji przed świętami Bożego Narodzenia. Rozpoczęcie spotkania o godz. 18.00.

9. W niedzielę 8 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się w parafii N.M.P. Królowej Polski Koncert Adwentowy. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.

10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

11. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła . W sobotę na godz.9.00 prosimy o pomoc chętne osoby z ul. Połanieckiej nr nieparzyste.

12. Do nabyci kolejny nr Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla dzieci Promyczek Dobra. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny z lampionami na roraty. Do wzięcia jest nowy numer Informatora Parafialnego. Jest tam umieszczony między innymi plan rekolekcji.

13. Zostało jeszcze kilka cegiełek na koronacje obrazu Matki Bożej Paradyskiej.

14. Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny jako Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne. Zachęcamy wszystkich do nabywania tych świec. W dniach 6 i 7 grudnia będzie się odbywać zbiórka żywności przy większych sklepach na pomoc potrzebującym na święta. Prosimy chętne osoby o zapisywanie się na dyżury przy sklepach. Prosimy również aby zgłaszać osoby czy rodziny które są w potrzebie i chciałyby otrzymać paczkę na święta. W przedsionku kościoła jest wystawiony kosz i puszka do, których można składać dary dla dzieci na św. Mikołaja.

15. Za tydzień w niedziele odbywać się będzie w całej Polsce – Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

16. Za chwilę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nasza wspólna modlitwa.