OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N.M.P. – 08. XII. 2019r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N.M.P. – 08. XII. 2019r.

1. W dniu dzisiejszym na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Będą one trwały do środy włącznie. Codziennie będą trzy Msze Św. – o godz. 9.00- Msza Św. z nauką rekolekcyjną ; o godz. 16.30 – Msza św. Roratnia dla dzieci i o godz. 18.00. – Msza Św. z nauką rekolekcyjną. We środę będzie dzień spowiedzi św. Przed południem spowiedź będzie od godz. 8.00 – 9.00 i po południu od godz. 16.00 – 18.00 Zachęcamy wszystkich do udziału w rekolekcjach św. Plan rekolekcji wywieszony jest na drzwiach kościoła oraz w gablocie. Przypominamy , że dzieci w czasie rekolekcji przez trzy dni przychodzą na roraty na godz. 16.30.

2. Za tydzień w niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców. Na mszy św. odbędzie się poświęcenie medalików.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

4. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

5. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

6. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła za kwiaty. W sobotę na godz.900 prosimy chętne osoby z ul. Obrońców Pokoju 24abc.

7. Do nabycia kolejny Nr Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny, oraz dla dzieci Promyczek Dobra. W salce do odebrania Rycerz Niepokalanej Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.- przed kościołem jest rozdawana darmowa gazeta w której wiele artykułów jest na temat Adwentu oraz o nauczaniu św. Jana Pawła II.

8. Są również świece Caritas na stół wigilijny jako Dzieło Pomocy Dzieciom najbardziej potrzebującym, oraz kartki świąteczne .Można też nabyć przed kościołem opłatki na stół wigilijny.

9. Apel na XX Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi Na Wschodzie.

10. Tak jak słyszeliśmy dziś w całej Polsce odbywa się po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc kościołom na wschodzie. Za złożone ofiary na ten cel – Bóg zapłać!

11. Modlimy się w intencjach Ojca Św. .Franciszka , za chorych i cierpiących, za naszą ojczyznę, nasze rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne ,o dobre przeżycie rekolekcji świętych ; za ojca rekolekcjonistę Pawła , za alumna Jarosława , który w dniu dzisiejszym przeżywa święcenia diakonatu ; za dusze naszych bliskich zmarłych..

Ks. proboszcz