OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU- 22.12.2019r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU-  22.12.2019r
  
1.  We wtorek będziemy obchodzić Wigilię Bożego Narodzenia. W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 18.00.  Ta Msza zostanie odprawiona o godz. 8.00 rano .O godz.2200 i 2400 zostaną odprawione Uroczyste Msze św. Bożego Narodzenia tzw. Pasterki. Pasterka o godz.2200 jest dla dzieci, oraz tych osób, które nie mogą przyjść na godz. 2400. 

 • przypominamy o zachowaniu w dniu Wigilii tradycyjnego postu ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce. 
 • taca z pasterek przeznaczona jest na fundusz pomocy samotnym matką 
 • niech na stole wigilijnym znajdzie się miejsce na Pismo Święte, świecę i opłatek. 
 • posiłek niech będzie poprzedzony wspólną modlitwą i życzeniami. 
 • w tym dniu obchodzimy również dzień imienin Bp. Seniora Adama Dyczkowskiego. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

2.W środę będziemy obchodzić  –  Uroczystość Bożego Narodzenia -Msze św. w tym dniu jak, w każdą niedzielę  oprócz Mszy św. o godz. 700 rano- tej Mszy nie będzie.

3.W czwartek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – obchodzimy święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Taca z tego dnia przeznaczona jest na uczelnie katolickie w naszej ojczyźnie

4.W piątek o godz. 15.00 godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

5.Informujemy ,że Wizytę Duszpasterską – Kolędę  w naszej parafii rozpoczniemy po Nowym Roku. Szczegóły podamy w czasie świąt

6.Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła

7.  Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła , za kwiaty. W sobotę na godz. 9.00 prosimy chętne osoby z ul. Cybisa i Wybickiego.

 8.  Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr, Tygodnika Niedziela z  darmową płytą z kolędami oraz z kalendarzem oraz jest Gość Niedzielny  z dodatkiem specjalnej modlitwy na wigilijny wieczór. Zachęcamy do nabywania tych gazet. 

 • Zespół Caritas rozprowadza jeszcze świece na Stół Wigilijny  
 • Przed kościołem do nabycia są jeszcze Opłatki Wigilijne  
        
  9.Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka ; za  chorych i cierpiących za nasze rodziny ; o dobre przeżycie zbliżających się  świąt Bożego Narodzenia , naszą ojczyznę i za dusze naszych bliskich zmarłych.

   ks. proboszcz