OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚCI JEZUSA CHRYSTUSA – KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26.11.2017r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚCI JEZUSA CHRYSTUSA – KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26.11.2017r

1.W dniu dzisiejszym przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego- Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W sposób szczególny modlimy się za nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu oraz za Akcje Katolicką. . Za tydzień będzie Pierwsza Niedziela Adwentu Rozpocznie się nowy rok liturgiczny.
-Również w tym dniu na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. W ten sposób cały adwent chcemy przeżyć pojednani z Panem Bogiem.
– Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca a o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców.

2.Dziś Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 18 00 ; w dni powszednie o godz. 17 30 .W czwartek będą ostatnie wypominki.

3.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
– W środę 29 listopada o godz. 18.00 w parafii p.w.. św. Mikołaja odbędzie się Msza św. a następnie konferencja i modlitwa o uzdrowienie , które poprowadzi Damian Stayne znany i ceniony świecki charyzmatyk.

3a.W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie że wszystkimi katechetami.

4.W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

5.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 . W sobotę z rana odwiedzimy chorych w domach z Najświętszym Sakramentem. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Tak jak było miesiąc temu w pierwszą sobotę miesiąca odbędzie się o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie apelowej przez wstawiennictwo Matki Bożej.

6. Za tydzień w pierwszą Niedzielę Adwentu zostaną poświecone opłatki na stół wigilijny i wówczas upoważnione osoby z parafii będą roznosić je po domach. Przestrzegamy,
aby nie nabywać opłatków nie poświęconych i niewiadomego pochodzenia.
– Przypominamy , że rozpoczął się okres przygotowania młodzieży z kl. VII i z kl. II
gimnazjum. Podział młodzieży na grupy domowe jest wywieszony w gablocie.
– Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. wieczornej o godz.
18.30.. Verte- z kartki na mszach św. o godz. 11. 00 i 15.00

7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Dziś przy wyjściu z kościoła jak to czynimy raz w miesiącu rozdajemy koperty na ten cel.

8. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty. W sobotę na godz.9 00 prosimy chętne osoby z ul Orbitalnej od nr 33 – 39.

9.Do nabycia kolejny Nr Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny oraz Promyczek Dobra. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są również kalendarze diecezjalne na nowy 2018 rok. Zachęcamy do nabywania tych diecezjalnych kalendarzy oraz cegiełek na odbudowę naszej Gorzowskiej katedry.

10. W przedsionku kościoła jest wystawiony kosz do którego można składać dary dla dzieci na św. Mikołaja. Są również rozdawane nowe Informatory Parafialne. Prosimy aby w każdej rodzinie był taki informator. Jest tam również podany plan rekolekcji adwentowych. Przypominamy, że w przedsionku kościoła jest wystawiona skrzynka do której można składać kartki z prośbą o modlitwę w różnych intencjach , które są
omadlane w czasie spotkań Odnowy w Duchu Świętym.

11. Modlimy się w intencji Ojca św. Franciszka, za ludzi chorych i cierpiących, za naszą ojczyznę o powołania kapłańskie i zakonne, za nasze Seminarium Duchowne w Paradyżu i za dusze naszych bliskich zmarłych……