OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 24.05. 2020r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 24.05. 2020r

1. Dziś Nabożeństwo Majowe o godz. 18.00 w dni powszednie po Mszy św. wieczornej

2. W dniu dzisiejszym modlimy się za całą Służbę Zdrowa , która przeżywa swoją coroczną pielgrzymkę do Częstochowy.

3. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4. Od piątku trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać za tydzień w niedzielę .Dziś w parafii pw. Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00 rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Na tablicy ogłoszeń znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie kościelnej, czynny w każdy wtorek od godz. 19 do 22. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.

7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła .W związku z panującą pandemią i niemożnością bycia wszystkich osobiście w kościele , ofiarę na kościół można złożyć drogą internetową / Nr rachunku 47109021120000000552001467 / Za złożone ofiary -Bóg zapłać!W mienionym czasie zakończyliśmy w naszym kościele układanie nowej granitowej posadzki na całym kościele. Jest to nasze wotum wdzięczności dla naszego patrona św. Maksymiliana – Męczennika za Jego dwudziestopięcioletnią opiekę nad naszą parafią. Dziękujemy wszystkim za dar modlitwy , ofiary i wszelkie okazane dobro.

8. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty. W sobotę na godz. 900 zapraszamy do pomocy chętne osoby z ul. Długosza – Blok nr 19.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela , Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra dla dzieci .Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej .

10. Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka , za chorych i cierpiących ,o ustanie pandemii, za całą Służbę Zdrowia , za nasze rodziny , o powołania kapłańskie i zakonne , za wyświęconych wczoraj nowych kapłanów dla naszej diecezji , za dusze naszych bliskich zmarłych.