OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW 04.06. 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW 04.06. 2017

1. Dziś Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 18.00. W dni powszednie po Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie..

2. Jutro Obchodzimy święto N.M.P. Matki Kościoła . Drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 i 18.00

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed Mszą św. zapraszamy na wspólny różaniec.

4. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu .

5. W sobotę 10 czerwca odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Chorych , Niepełnosprawnych do Rokitna oraz do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Świebodzinie. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Zapisy na pielgrzymkę po Mszach św. w zakrystii.

6. Natomiast w niedzielę 18 czerwca odbędzie się pielgrzymka na uroczystości rocznicowe koronacji obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej. W tym dniu chcemy w sposób szczególny pokłonić się osobiście i modlić się przez wstawiennictwo patronki naszej diecezji. Zapraszał do tego i zachęcał ksiądz biskup diecezjalny w swoim liście pasterskim . Zapisy na pielgrzymki w zakrystii po Mszy św.

7. Od pewnego czasu obowiązuje w naszej diecezji nowy program katechizacji przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych. W związku z tym w pierwszą, drugą i trzecią sobotę miesiąca o godz. 18.30.odbywają się obowiązkowe nauki dla rodziców i chrzestnych. Zachęcamy aby już w narzeczeństwie wziąć udział w tych naukach. Każdy uczestniczący w naukach otrzyma odpowiednie zaświadczenie.

8. W dniu 13 czerwca o godz. 18.00 będzie miał miejsce kolejny wyjazd na Czuwanie Fatimskie do Grodowca. Tym razem czuwanie przygotowuje nasza parafia , dlatego zachęcamy szczególnie do udziału w tym czuwaniu modlitewnym . Zapisy na wyjazd w zakrystii.
Bóg zapłać, za ofiary na potrzeby naszego kościoła .

9. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła za kwiaty . W sobotę na godz. 9.00 prosimy chętne osoby z ul. Orbitalnej od nr 33 – 41.

10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr. Tygodnika Niedziela, oraz Gość Niedzielny.. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopismo Karmelitów Bosych pt. ,, Pokój – Amahoro ‘’Jest tam również artykuł ojca Pawła – Karmelity pochodzącego z naszej parafii. Dochód z gazetek przeznaczony jest na Misje Święte.

11. Dziś po Mszach św. w całej naszej ojczyźnie zbierane są ofiary na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za wszelkie ofiary na ten cel – Bóg zapłać!

12. Za chwilę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nasza wspólna modlitwa……

ks. proboszcz