OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 28.05. 2017r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 28.05. 2017r

1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. Dziś Nabożeństwo Majowe o godz. 18.00 w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

3. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4. Od piątku trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek , Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w te dni od godz.17.00.

6. W sobotę z rana odwiedziny chorych w domach z Najświętszym Sakramentem.

7. W sobotę o godz. 15.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

8. Zachęcamy do zapisywania się na wyjazd na pielgrzymkę chorych i niepełnosprawnych do Rokitna w dniu 10 czerwca , oraz na pielgrzymkę na uroczystości rocznicowe koronacji obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej w dniu 18 czerwca. W tym dniu chcemy w sposób szczególny pokłonić się osobiście i modlić się przez wstawiennictwo patronki naszej diecezji. Zapraszał do tego i zachęcał ksiądz biskup diecezjalny w swoim liście pasterskim . Zapisy na pielgrzymki w zakrystii po Mszy św.

9. W sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego o godz. 20.15 w parafii pw. św. Klemensa rozpocznie się modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz. 23.00 zostanie odprawiona Msza św.

10. W dniach 3i 4 czerwca / sobota i niedziela/ odbędą się Dni Głogowa. W tym czasie na terenie miasta będą zbierane ofiary na mające powstać w Głogowie Hospicjum.

11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Dziś przy wyjściu z kościoła jak to czynimy raz w miesiącu rozdajemy koperty na ten cel.

12. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty. W sobotę na godz. 900 zapraszamy do pomocy chętne osoby z ul. Orbitalnej nr 59.

13. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny, Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej . Jest również nowy Informator Parafialny. Prosimy aby w każdej rodzinie był taki informator.

14. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia. W tym dniu w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

15. Od pewnego czasu obowiązuje w naszej diecezji nowy program katechizacji przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych. W związku z tym w pierwszą, drugą i trzecią sobotę miesiąca o godz. 18.30.odbywać się będą obowiązkowe nauki dla rodziców i chrzestnych. Zachęcamy aby już w narzeczeństwie wziąć udział w tych naukach. Każdy uczestniczący w naukach otrzyma odpowiednie zaświadczenie.

16. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy aby nabyć za dobrowolną ofiarę czasopismo ojców Karmelitów Bosych pt. ,, Pokój – Amahoro ‘’Jest tam również artykuł ojca Pawła – Karmelity pochodzącego z naszej parafii. Dochód z gazetek przeznaczony jest na Misje Święte.

17. Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka , za chorych i cierpiących , za nasze rodziny , o powołania kapłańskie i zakonne , za wyświęconych wczoraj nowych kapłanów dla naszej diecezji ; za pielgrzymów naszej parafii którzy udali się do Częstochowy , Krakowa , Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej aby szczęśliwie dotarli do celu , za dusze naszych bliskich zmarłych……………