OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. 28. 05 2023r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. 28. 05 2023r.

1. Dziś Nabożeństwo Majowe o godz. 18.00. W dni powszednie majowe po Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie.

– Dziś na Mszy św. o godz.11.00 dzieci kl. III naszej parafii będą przeżywać Rocznice Pierwszej Komunii Świętej. Polecamy ich pamięci modlitewnej.

– Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. Jutro drugi dzień świat Zesłania Duch Świętego. Obchodzimy święto N.M.P. Matki Kościoła. Zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek rozpoczynamy Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Modlimy się za wszystkie dzieci zwłaszcza te poczęte a jeszcze nie narodzone.

5. W piątek od godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek ,piątek , i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w te dni od godz.17.30. W sobotę z rana odwiedzimy chorych w domach z racji Pierwszego Piątku Miesiąca.

7. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Na godz.. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski.

8. W dniach 24 i 25 czerwca/ sobota ,niedziela/ planujemy naszą coroczną pielgrzymkę do Częstochowy z obecnością na Apelu Jasnogórskim. Oprócz Jasnej Góry chcemy nawiedzić Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy oraz Sanktuarium Matki Bożej – uzdrowienia chorych w Gildach. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii.

9. W piątek na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła młodzież z grupy młodszej tj. VII kl. przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania .

10. Za tydzień niedzielę 4 czerwca o godz 12.30 w ruinach kościoła św. Mikołaja zostanie odprawiona Msza św. intencji miasta i jego mieszkańców

11. Parafia św. Klemensa zaprasza w dniu 18 czerwca na Festyn Rodzinny. Bliższe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem.

12. Bóg zapłać, za ofiary na potrzeby naszego kościoła .Również te składane drogą internetową .Dziś przy wyjściu z kościoła jak to czynimy raz w miesiącu rozdajemy koperty na ten cel.

13. Bóg zapłać rodzicom dzieci , które przeżywają rocznice Pierwszej Komunii św. za pomoc przy sprzątaniu Kościoła za kwiaty . W sobotę na godz.8.00 prosimy do pomocy chętne osoby z ul. Neptuna od nr 10- 18.

14. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr. Tygodnika Niedziela, oraz Gość Niedzielny.. Można zapisać się na kwartalnik niedzieli.

15. Tak jak słyszeliśmy w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz budowy świątyni Centrum Opatrzności Bożej.

16. Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka ; za chorych i cierpiących, za Służbę Zdrowia; O zdrowie dla ks. biskupa seniora Stefana Regmunta; za dzieci , które przeżywają rocznice Pierwszej Komunii Świętej; o powołania kapłańskie i zakonne za nowo wyświęconych wczoraj kapłanów , za nasze rodziny , naszą ojczyznę, i za duszę naszych bliskich zmarłych.