OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO -04. 04. 2021r

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Drodzy parafianie!

W mocy zjednoczenia z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym, Królem Wszechświata, w łączności z Ojcem świętym Franciszkiem, w łączności z naszym księdzem Biskupem Tadeuszem; dzielimy się z wami radością płynącą z pustego grobu. Przeżywamy te święta podobnie jak poprzednie na skutek pandemii w szczególnych okolicznościach.
Jesteśmy podobni do uczniów, którzy wędrując do Emaus, przeżywali niepokój i niepewność. Wtedy przyłączył się do nich Zmartwychwstały Pan. Nie poznali Go bo byli przygnębieni wydarzeniem Wielkiego Piątku i mrokiem Golgoty.

Mimo to Chrystus nie zostawił swych uczniów. Przyszedł do nich ze słowami umocnienia i pociechy: „Miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat”, „Jestem z Wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata”. Właśnie taki Jest Bóg!

Życzymy wszystkim chrześcijańskiej nadziei , która pomoże przezwyciężyć wszystkie lęki i niepokoje. Życzymy zdrowia ;wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Niech Zmartwychwstały Pan umacnia darami Duch Świętego, darzy radością i pokojem.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO -04. 04. 2021r

1. Dziś w całym kościele obchodzimy największe Chrześcijańskie Święto – Zmartwychwstanie Pańskie. – przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocna, która kończy się w przyszłą niedzielę Świętem Miłosierdzia Bożego.

2. Jutro w poniedziałek – drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedziele.- jutrzejsza taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i inne uczelnie katolickie w naszej ojczyźnie.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

4. Ruszyła już rekrutacja do Katolickiego Niepublicznego Przedszkola „Boży Domek” przy parafii św. Klemensa. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych rozpoczyna się w parafii pw. św. Klemensa 9 kwietnia.

6. W piątek o godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu.

7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła , również te składane drogą internetową.

8. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła .W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do pomocy chętne osoby z ul. Orbitalnej nr 59.

9. Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomagali w świątecznej dekoracji kościoła.

10. Dziękujemy parafialnemu zespołowi Caritas za rozprowadzanie świec na stół Wielkanocny i pomoc osobom potrzebującym.- dziękujemy wszystkim, którzy składali dary na Jałmużnę Postną.

11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy świąteczny nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. W dniu dzisiejszym modlimy się w sposób szczególny przez wstawiennictwo naszego patrona Świętego Maksymiliana Marii Kolbe , polecając intencje Ojca św. Franciszka, wszystkich chorych i cierpiących ;ustanie pandemii ; całą Służbę Zdrowia; nasze rodziny ; naszą ojczyznę ; dusze naszych bliskich zmarłych..

– Pod Twoją Obronę- Święty Michale Archaniele- Modlitwa na czas epidemii