OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO -16. 04. 2017r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO -16. 04. 2017r

1. Dziś w całym kościele obchodzimy największe Chrześcijańskie Święto – Zmartwychwstanie Pańskie. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocna, która kończy się w przyszłą niedzielę Świętem Miłosierdzia Bożego.

2. Jutro w poniedziałek – drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedziele.

3. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i inne uczelnie katolickie w naszej ojczyźnie.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

5. W piątek o godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się za tydzień w niedzielę o godz. 16.00.

6. Za tydzień w niedzielę o godz. 15.00 na większych skrzyżowaniach ulic odbędzie się Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła młodzież z grupy młodszej przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 900 zapraszamy do pomocy chętne osoby z ul. Orbitalnej nr 29.

9. Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomagali w świątecznej dekoracji kościoła.

10. Dziękujemy parafialnemu zespołowi Caritas za rozprowadzanie świec na stół Wielkanocny i za przygotowanie paczek na święta dla osób potrzebujących. Dziękujemy wszystkim, którzy składali dary na Jałmużne Postną.

11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy świąteczny nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Drodzy parafianie!

W mocy zjednoczenia z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym, Królem Wszechświata, w łączności z Ojcem świętym Franciszkiem, w łączności z naszym księdzem Biskupem Tadeuszem; przeżywając w kościele Rok Błogosławionego Brata Alberta i 100- lecie Objawień Fatimskich dzielimy się z wami radością płynącą z pustego grobu.

Życzymy wszystkim wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Niech Zmartwychwstały Pan dodaje zdrowia, umacnia darami Duch Świętego, darzy radością i pokojem.

W dniu dzisiejszym modlimy się w sposób szczególny przez wstawiennictwo naszego patrona Świętego Maksymiliana Marii Kolbe, polecając intencje Ojca św. Franciszka, wszystkich chorych i cierpiących; nasze rodziny; naszą ojczyznę; dusze naszych bliskich zmarłych.

Pod Twoją Obronę………..
ks. proboszcz