OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 23.04.2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 23.04.2017

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w Kościele święto Miłosierdzia Bożego.

2. Dziś o godz. 15.00 przy większych skrzyżowaniach naszego miasta i naszej parafii będzie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. Dziś o godz. 16.00 rozpoczyna się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Zachęcamy młodzież która ukończyła siedemnasty rok życia do udziału w tym kursie.

4. Jutro obchodzimy uroczystość św. Wojciecha Bpa i Męczennika – głównego Patrona Polski.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

6. W piątek o godz.15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca a o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców.

8. Dzisiejsza niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas. Dlatego modlimy się za nasz Parafialny Zespół Caritas ; za Grono Wspierających Ubogich. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

9. Za tydzień w niedzielę o północy z przed kościoła N.M.P Królowej Polski wyruszy piesza pielgrzymka do Grodowca – ,, Nocą do Jutrzenki Nadziei”.

10. W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła młodzież z grupy starszej , która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.

11. W dniach 27 i 28 maja / sobota , niedziela / planujemy naszą coroczną pielgrzymkę do Częstochowy – w tym roku przypada 300 – lecie koronacji cudownego obrazu Matki Bożej. Chcemy również nawiedzić Sanktuarium św. Brata Alberta w Krakowie gdzie znajduje się kościół z obrazem ,,Ecce Homo” – Oto Człowiek. Przeżywamy w kościele Rok św. Brata Alberta. Chcemy również udać się do Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Każdy ma za co dziękować i o co prosić Pana Boga, pielgrzymka jest do tego okazją. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii po Mszach świętych.

12. W piątek 28 kwietnia o godz. 19.00 w kościele p.w. Bożego Ciała .odbędzie się koncert chóru chłopięco – młodzieżowego z kijowa. Chór współpracuje z Teatrem Wielkim i Operą Narodową w Warszawie.

13. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła.
Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek od Grona Wspierających Ubogich i na dożywianie dzieci w szkołac.

14. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 900 prosimy chętne osoby z ul. Orbitalnej nr 31.

15. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny w którym jest zamieszczony darmowy film.

16. Tak jak było ogłaszane tydzień temu w komunikacie księdza biskupa w dniu dzisiejszym zbierane są ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym Chrześcijanom w Syrii . Za ofiary –Bóg zapłać.

17. Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka; polecajmy wszystkich chorych, cierpiących ; nasze rodziny ;za Parafialny Zespół Caritas ; wszystkich maturzystów; ofiary wojny w Syrii; naszą parafie i dusze naszych bliskich zmarłych.