OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 21. 03. 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 21. 03. 2021 r.

1. Dziś Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie wielkopostnym.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed Nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

3. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W tym dniu na Mszy św. wieczornej będzie można złożyć deklarację na Adopcję Dziecka Poczętego. Taką deklarację jeszcze dziś można otrzymać przy wyjściu z kościoła.

4. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

5. Również w piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej; o godz.16.30 dla dzieci, a o godz. 17.30 dla dorosłych.

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca a o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła młodzież z grupy starszej tzn.VIII kl. przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania a w piątek nagodz. 18.00 zapraszamy młodzież z grupy najmłodszej z kl.VII.

7. Dziś w parafii pw. św. Klemensa o godz. 18.00 rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński.

8. Ruszyły zapisy do Katolickiego Niepublicznego Przedszkola o nazwie „Boży Domek”, które powstaje przy parafii pw. św. Klemensa. Szczegóły są zamieszczone na stronie internetowej.

9. W dniu 9 kwietnia rozpoczyna się w parafii św. Klemensa przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych.

10. Zostały przygotowane dwie nowe trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, które wyruszą w piątek 26 marca. Bliższe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem.

11. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Rozpoczniemy w kościele obchody Wielkiego Tygodnia.

12. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Również te składane drogą internetową.

13. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła; za kwiaty. W sobotę na godz. 8.00 prosimy do pomocy chętne osoby z ul Orbitalnej nr.45.

14. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

15. Przypominamy że przedsionku kościoła jest wystawiony kosz i puszka do których można składać dar materialny i inne produkty dla osób potrzebujących jako Jałmużnę Postną. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół Wielkanocny oraz kartki świąteczne.

16. Modlimy się w intencjach ojca św. Franciszka ;za ludzi chorych i cierpiących, za całą Służbę Zdrowia , o ustanie pandemii; o wytrwanie w postanowieniach rekolekcyjnych; za nasze rodziny; naszą ojczyznę , o powołania kapłańskie i zakonne, i za dusze naszych bliskich zmarłych.

– Pod Twoją Obronę- Święty Michale Archaniele- Modlitwa na czas epidemii


ks. proboszcz