OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ – 28. 04. 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ – 28. 04. 2021r.

1. Dziś po Mszy św. o godz.12.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Mszy św. o godz. 15.00 dla dzieci pierwszokomunijnych w dniu dzisiejszym nie będzie.

2. Dziś Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz.1730.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed Nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

3a. Od Niedzieli Palmowej rozpoczynamy w kościele WIELKI TYDZIEŃ .
a) WIELKI CZWARTEK – jest pamiątką ustanowienia na Ostatniej Wieczerzy Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Liturgia Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 1800. po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 2200
b) WIELKI PIĄTEK – jest pamiątką śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Jest to jedyny dzień w roku ,w którym nie odprawia się Mszy św. – Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 1800- po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja do godz. 2200- w tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja.
c) WIELKA SOBOTA – w tym dniu kościół trwa na modlitwie przy Grobie Pańskim rozważając mękę i śmierć Pana Jezusa.- święcenie pokarmów w tym dniu ze względu na pandemie zostaje odwołane.- o godz. 1900 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej.
d) NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msza św. Rezurekcyjna ; bez procesji rozpocznie się o godz. 600rano.- nie będzie Mszy św. o godz. 700 rano, pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.
Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu z zachowaniem obowiązujących zasad związanych z epidemia. Plan adoracji wywieszony jest w gablocie przed kościołem, oraz nadrzwiach kościoła. W naszym kościele w czasie liturgii może być obecnych 13 osób. Ale są głośniki na zewnątrz kościoła, dlatego zachowując dystans można też uczestniczyć w liturgii.- Wysłuchamy teraz dwóch ważnych komunikatów. – verte

4. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła również te składane drogą internetową. Dziś przy wyjściu z kościoła jak to czynimy raz w miesiącu rozdajemy koperty na ten cel.

5. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła; za kwiaty. Tym razem w środę po Mszy św. wieczornej prosimy do pomocy chętne osoby z ul. Orbitalnej nr 57.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny – świąteczny nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny.

7. Przypominamy że przedsionku kościoła jest wystawiony kosz i puszka do którego można składać dary dla osób potrzebujących.

8. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone ofiary Bóg zapłać!

9. Modlimy się w intencjach ojca św. Franciszka ;za ludzi chorych i cierpiących, za całą Służbę Zdrowia, o ustanie pandemii ; o dobre przeżycie Wielkiego Tygodnia ; za nasze rodziny; naszą ojczyznę , o powołania kapłańskie i zakonne , i za dusze naszych bliskich zmarłych..
– Pod Twoją Obronę- Święty Michale Archaniele-Modlitwa na czas epidemii