OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VIII NIEDZIELĘ W ROKU – 26.02.2017r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VIII NIEDZIELĘ W ROKU – 26.02.2017r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na progu Wielkiego Postu podejmujemy różnego rodzaju umartwienia między innymi rezygnację z picia alkoholu. Dlatego jest wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można się wpisywać podejmując rezygnację z picia alkoholu dożywotnie lub na określony czas.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej. Pomocy.

2. Również w środę rozpoczynamy w kościele okres Wielkiego Postu, który ma nas duchowo przygotować na Święta Zmartwychwstania Pańskiego .
– Msze św. w Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00; o godz. 16.30 – Msza św. dla dzieci i o godz. 18.00
w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja.

3. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu .
Również w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla dzieci o godz. 16.30, natomiast Droga Krzyżowa dla dorosłych będzie o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

4. Za tydzień w Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne . Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 6 i 12 .rozpoczną swoje rekolekcje od przyszłego poniedziałku.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek , piątek i sobota miesiąca. W sobotę z rana odwiedziny chorych w domach z Najświętszym Sakramentem a o godz. 17.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

6. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Dziś przy wyjściu z kościoła jak to czynimy raz w miesiącu rozdajemy koperty na ten cel.

8. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła za kwiaty.
– w sobotę o godz. 9.00 odpowiedzialni za porządki w kościele będą mieszkańcy z ul.
Połanieckiej nr nieparzyste

9. Do nabycia kolejny Nr. Tygodnika Niedziela, oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest również nowy numer Informatora Parafialnego. Prosimy aby w każdej rodzinie był taki informator.

10. Przypominamy , ze Caritas diecezji jest Organizacją Pożytku Publicznego co daje możliwość przekazywania 1% podatku dochodowego. Prawidłowy numer KRS znajduje się w gablocie przed kościołem.

11 .Modlimy się w intencjach Ojca św. .Franciszka , w intencji wszystkich ludzi chorych i cierpiących o dobre przeżycie rozpoczynającego się Wielkiego Postu o trzeźwość w naszym życiu i za dusze naszych bliskich zmarłych……………….
Pod twoją obronę……….

ks. proboszcz