OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XX NIEDZIELĘ W ROKU – 14. 08. 2022r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XX NIEDZIELĘ W ROKU – 14. 08. 2022r

1. W dniu dzisiejszym przeżywam w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci św. Maksymiliana M. Kolbe naszego patrona. Centralna Msza św. odpustowa z procesją będzie odprawiona o godz. 12.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej Mszy św.

2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Mszę święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów. O godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa w parafii Kolegiackiej Jest to również dzień Diecezjalnych dożynek w naszym Diecezjalnym Sanktuarium w Rokitnie.

3. We wtorek przypadają imieniny ks. Biskupa Stefana Regmunta. Polecamy Czcigodnego solenizanta pamięci modlitewnej.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed Nowenną zapraszamy na wspólny Różaniec.

5. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła.. Również te składane drogą internetową.

7. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty W sobotę na godz.8.00 prosimy chętne osoby z ul. Budowlanych , Różanej i Obrońców Pokoju.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny Nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Za tydzień Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich i na dożywianie dzieci w szkołach.

10. W przedsionku kościoła jest wystawiony kosz do, którego będzie można składać przybory szkolne lub ofiarę dla dzieci z potrzebujących rodzin przed rozpoczynającym się niebawem rokiem szkolnym

11. W dniu dzisiejszym w sposób szczególny módlmy się przez wstawiennictwo św. Maksymiliana , powierzając wszystkie intencje Ojca św. Franciszka; za ks. biskupa Adriana – nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji ;wszystkich chorych i cierpiących ; Służbę Zdrowia ; nasze rodziny i naszą parafię , dusze naszych bliskich zmarłych.

– Litania do św. Maksymiliana- Pod Twoją obronę- Święty Michale Archaniele

Ks. proboszcz