OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 11.09.2016r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 11.09.2016r.

1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Również w środę przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Św. W związku z tym o godz. 17.30 zostanie odprawione Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

3. W piątek o godz.15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4. Również w piątek na godz.18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z grupy najstarszej . Obecność wszystkich obowiązkowa.

5. W sobotę 17 września będziemy obchodzić kolejną rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Modlimy się za wszystkich zesłańców na Sybir . W tym dniu o godz. 12.00 przy pomniku Sybiraków przy naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza św.za wszystkich , którzy oddali życie w obronie ojczyzny.

6. W najbliższą sobotę odbędzie się IV Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

7. Stowarzyszenie ,,Patriotyczny Głogów” zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce w intencji ojczyzny do Jakubowa. Wyjście pielgrzymki w sobotę o godz. 9.00 z kościoła N.M.P. Królowej Polski.

8. W sobotę o godz.. 10.00 zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów.

9. W dniach 22 – 23 października/ sob – niedz. / planujemy naszą coroczną pielgrzymkę do Niepokalanowa. W tym roku przypada 75 rocznica męczeńskiej śmierci naszego patrona. Chcemy również udać się do Warszawy aby nawiedzić ważne miejsca związane z religią i historią naszego narodu/ między innymi grób bł. ks. Jerzego; cmentarz na Powązkach ;kaplice i pałac Prezydenta Rzeczypospolitej; Stare Miasto oraz w Szymanowie odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej patronki Ułanów Jazłowieckich. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii po Mszach św.

10. Bóg zapłać, za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

11. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła. . W sobotę o godz. 900 odpowiedzialni za porządki w kościele będą mieszkańcy z ul Cybisa i Wybickiego.

12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla dzieci Promyczek Dobra. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej . Są również do nabycia kalendarze diecezjalne na nowy 2017 rok.

13. W piątek 16 IX o godz. 19 .00 w Kolegiacie Głogowskiej odbędzie się koncert w ramach festiwalu Wratislawia Cantans.

14 Zgodnie z apelem księdza biskupa ordynariusza za tydzień w niedzielę po wszystkich Mszach św. w naszej diecezji będą zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we Włoszech.- verte – czytamy komunikat.

15. Tak jak było ogłaszane tydzień temu dziś przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na wszystkie dzieła charytatywne jakie prowadzą siostry Boromeuszki w Afryce. Za ofiary – Bóg zapłać !

16. Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka; za chorych i cierpiących , za nasze rodziny , o nowe powołania kapłańskie i zakonne , w intencji Misji Świętych za siostrę Regine ; za wszystkich , którzy niosą pomoc potrzebujący ; dusze naszych bliskich zmarłych.

Ks. proboszcz