OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVI NIEDZIELĘ W ROKU – 25.09.2016r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVI NIEDZIELĘ W ROKU – 25.09.2016r
 
1. Dziś po Mszy św. o godz. 1230 zmiana tajemnic Żywego Różańca a o godz.15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców.
 
2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.
 
3. W sobotę wkraczamy w miesiąc październik – czas modlitwy Różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe dla dorosłych w dni powszednie będzie o godz. 1730, natomiast dla dzieci o godz. 1630. Zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie ku czci Matki Bożej.
 
4. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 
5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę na godzinie 17.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.. A więc wyjątkowo w sobotę Nabożeństwo Różańcowe będzie o godz. 17.00.
 
6. W piątek na godz. 18.00 zapraszamy młodzież z grupy najstarszej , która niebawem przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 
7. Przypominamy, że wszystkie dzieci przychodzą na Msze św. w niedzielę na godz. 11.00. Natomiast młodzież zapraszamy w niedzielę szczególnie na Mszę św. wieczorną o godz. 18.30.
 
8. W środę o godz. 15.00 odbędzie się Koronka do Bożego Miłosierdzia przy większych skrzyżowaniach ulic naszego miasta , również naszej parafii. Zachęcamy do tej wspólnej modlitwy.
9. W dniach 22 – 23 października/ sob. – niedz. / planujemy naszą coroczną pielgrzymkę do Niepokalanowa. W tym roku przypada 75 rocznica męczeńskiej śmierci naszego patrona. Chcemy również udać się do Warszawy aby nawiedzić ważne miejsca związane z religią i historią naszego narodu/ między innymi grób bł. ks. Jerzego; cmentarz na Powązkach ;kaplice i pałac Prezydenta Rzeczypospolitej; Stare Miasto oraz w Szymanowie odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej patronki Ułanów Jazłowieckich. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii po Mszach św.
 
10. W środę o godz. 18.00 zastanie odprawiona Msza św. w intencji nauczycieli , uczniów ,wszystkich pracowników ze Szkoły Podstawowej Nr 6 z okazji 50 – lecia istnienia tej szkoły.
 
11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła . Dziś przy wyjściu z kościoła jak to czynimy raz w miesiącu rozdajemy koperty na ten cel.
 
12. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty. W sobotę na godz. 900 prosimy chętne osoby z ul. Orbitalnej nr 43.
 
13. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr. Tygodnika Niedziela ; Gość Niedzielny oraz kalendarze diecezjalne na nowy 2017 rok. Zachęcamy do nabywania tych kalendarzy.
 
14. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz inne uczelnie katolickie w naszej ojczyźnie, natomiast Zespół Caritas zbiera w salce ofiary od Grona Wspierających Ubogich.
 
15. Jest nowy Informator Parafialny. Prosimy aby w każdej rodzinie był taki informator. Jest tam wiele wiadomości z życia parafii ; także są wymienione osoby , które w ostatnim czasie odeszły do wieczności.
 
16. Modlimy się w intencji. Ojca św. Franciszka; za chorych i cierpiących ; za nasze rodziny o powołania kapłańskie i zakonne ; i za dusze naszych bliskich zmarłych