OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ W ROKU – 20.10.2019r. NIEDZIELA MISYJNA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ W ROKU – 20.10.2019r. NIEDZIELA MISYJNA


1. Dziś Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1800 w dni powszednie różaniec dla dzieci o godz. 16.30 a dla dorosłych o godz. 17.30.

2. Dziś rozpoczynamy w kościele Tydzień Misyjny . Modlimy się w intencji Misji świętych aby Ewangelia Jezusa Chrystusa dotarła po najdalsze zakątki ziemi.

3. W piątek o godz.15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4. Przez cały Listopad pół godziny przed Mszą św. wieczorną będziemy się modlić za dusze naszych bliskich zmarłych. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze otrzymać kartki na wypominki. Czytelnie wypisane kartki składamy w kopercie na tacy lub w zakrystii.

5. Przypominamy, że trwają zapisy do bierzmowania młodzieży z kl. VII Szkoły Podstawowej. Młodzież przychodzi na zapisy z rodzicami do kancelarii parafialnej codziennie po Mszy św. wieczornej.

6. W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z kl. VIII.

7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca a o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców. Na Mszy św. odbędzie się poświecenie różańców.

8. Od środy w kaplicy naszego głogowskiego szpitala będzie miała miejsce peregrynacja relikwii dwóch błogosławionych . Błogosławionej siostry Bogumiły Noiszewskiej. Była ona z zawodu lekarzem ; z poświęceniem pracowała niosąc pomoc ludziom chorym i cierpiącym. Zginęła 19 XII 1942 roku od strzału w tył głowy zadanego przez gestapowca. Oraz drugiej błogosławionej siostry Marty Więckiej. Całe jej życie obfitowało w czyny miłości do chorych i cierpiących. Pracując z poświeceniem wśród chorych na Tyfus Plamisty sama umiera zarażona tą chorobą 30 maja 1904 roku . Chcemy modlić się przez wstawiennictwo tych błogosławionych za ludzi chorych i cierpiących; za całą Służbę Zdrowia. Modlitwy przed relikwiami będą odbywały się od najbliższej środy przez kolejne dni do wtorku w godz. od 16.00 – 17.00. w kaplicy naszego szpitala.

9. Bóg zapłać, za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

10. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła za kwiaty. W sobotę na godz. 9.00 prosimy chętne osoby z ul. Herkulesa od nr 20- 24.

11. Do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela , Gość Niedzielny oraz dla dzieci „Promyczek Dobra” Są również kalendarze diecezjalne na nowy 2020 rok. Zachęcamy do nabywania tych kalendarzy.

12. Dziś odbywa się coroczne liczenie wiernych obecnych na Mszach św. Dlatego prosimy w miarę możliwości o powolne wychodzenie z kościoła.

13. Modlimy się w intencjach Ojca Św. Franciszka ; za ludzi chorych i cierpiących ,za nasze rodziny;naszą ojczyznę ; w intencji Misji św. ;za pielgrzymów naszej parafii , którzy udali się do Niepokalanowa i Torunia ; za dusze naszych bliskich zmarłych…..

Ks. proboszcz