OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVIII NIEDZIELĘ W ROKU- 13 10. 2019r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVIII NIEDZIELĘ W ROKU- 13 10. 2019r.

1. Dziś obchodzimy w naszej Ojczyźnie XIX Dzień Papieski. Modlimy się i dziękujemy Panu Bogu za dar osoby Św. Jana Pawła II.

2. Dziś Nabożeństwo Różańcowe o godz. 18 00 , w dni powszednie różaniec dla dzieci o godz.16 30 , a dla dorosłych o godz.17.30. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tym nabożeństwie.

3. Jutro przypada Dzień Edukacji. Modlimy się za wszystkich nauczycieli, katechetów i wychowawców.

4. We wtorek na Mszy św. o godz. 17.00 młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Modlimy się aby Duch Święty uzdolnił ich do mężnego wyznawania wiary. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego w kościele dla dzieci i dorosłych. Osoby, które zamawiały Mszę św. we wtorek na godz. 18.00 prosimy o kontakt w zakrystii . Zachęcamy wszystkich do udziału w uroczystości Bierzmowania.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

7. Przypominamy, że zbliża się miesiąc Listopad – czas szczególnej modlitwy, za dusze naszych bliskich zmarłych. Przypominamy o uporządkowaniu grobów zwłaszcza tych opuszczonych i zapomnianych. Przy wyjściu z kościoła rozdawane są kartki na wypominki. Przez cały listopad będziemy się modlili za dusze naszych bliskich zmarłych modlitwą różańcową. Wypełnione czytelnie kartki składamy w kopertach na tacę lub w zakrystii.

8. W piątek 18 X . wspominamy w liturgii św. Łukasza Ewangelistę – Patrona Służby Zdrowia. Zapraszamy w tym dniu wszystkich pracowników służby zdrowia na Mszę św. Wieczorną.

9. Trwają zapisy młodzieży kl. VII do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy odbywają się codziennie po Mszy św. wieczornej w kancelarii parafialnej. Młodzież przychodzi razem z rodzicami.

10. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Niepokalanowa , Torunia i Szymanowa w dniach 19 -20 X / sobota, niedziela / prosimy o uzupełnianie danych osobowych i dokonywanie wpłat. Wyjazd pielgrzymki nastąpi o godz. 4.30 rano w sobotę z parkingu naprzeciw kościoła.

11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

12. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła za kwiaty. W sobotę na godz.9 00 prosimy chętne osoby z ul. Herkulesa od nr 1- 7.

13. Do nabycia kolejny Nr Tygodnika Niedziela , Gość Niedzielny , Promyczek Dobra – dla dzieci oraz kalendarze diecezjalne na nowy 2020 rok .Zachęcamy do nabywania tych kalendarzy. Zamieszczone są tam ilustracje z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

14. Tak jak słyszeliśmy dziś w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek z okazji Dnia Papieskiego na Fundusz Stypendialny dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Za złożone ofiary na ten cel -Bóg zapłać!

15. Modlimy się w intencjach Ojca Św. Franciszka , za chorych i cierpiących, za nasze rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne, za młodzież, która we wtorek przyjmie Sakrament Bierzmowania ; o to abyśmy wcielali w życie naukę św. Jana Pawła II, i za dusze naszych bliskich zmarłych.

ks. proboszcz