OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVII NIEDZIELĘ W ROKU- 06. 10. 2019r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVII NIEDZIELĘ W ROKU- 06. 10. 2019r.


1. Dziś nabożeństwo Różańcowe o godz. 18.00. W dni powszednie różaniec dla dzieci o godz. 16.30 a dla dorosłych o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tym nabożeństwie.

2. W dniu jutrzejszym odbędzie się Procesja Różańcowa ulicami naszego miasta. Wyjście procesji o godz. 19.15 z kościoła N.M.P. Królowej Polski. Zakończenie procesji nastąpi w kościele pw. św. Klemensa. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

3.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

7. W dniach 19 i 20 października /sobota i niedziela/ planujemy naszą coroczną pielgrzymkę do Niepokalanowa. W tym roku chcemy również udać się do Torunia aby tam nawiedzić Sanktuarium N.M.P. Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II; chcemy odwiedzić siedzibę Radia Maryja i Telewizji Trwam chcemy udać się do Szymanowa aby nawiedzić Sanktuarium Matki Bożej patronki Ułanów Jazłowieckich. Osoby zapisane na pielgrzymkę prosimy o dokonywanie wpłat .. Wyjazd pielgrzymki będzie w sobotę 19 X o godz. 4.30 rano.

8. Przypominamy, że zbliża się miesiąc Listopad – czas szczególnej modlitwy, za dusze naszych bliskich zmarłych. Przypominamy o uporządkowaniu grobów zwłaszcza tych opuszczonych i zapomnianych. Przy wyjściu z kościoła rozdawane są kartki na wyponinki. Przez cały listopad będziemy się modlili za dusze naszych bliskich zmarłych modlitwą różańcową. Wypełnione czytelnie kartki składamy w kopertach na tacę lub w zakrystii.

9. Rozpoczynamy zapisy młodzieży kl. VII do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy odbywają się codziennie po Mszy św. wieczornej w kancelarii parafialnej. Młodzież przychodzi razem z rodzicami.

10. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży. która 15 X o godz. 17.00 przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Osoby , które zamawiały Mszę św. na 15 X na godz. 18.00 prosimy o kontakt w zakrystii.

11. Przypominamy, że pod schodami przy wejściu na chór jest skrzynka do której można składać na kartkach prośby i dziękczynienia , które są omadlane na spotkaniu Odnowy w Duchu Świętym.

12. Przypominamy aby grupy parafialne zapoznały się z grafikiem prowadzenia rozważań w czasie nabożeństwa różańcowego. Grafik wywieszony jest w zakrystii i salce.

13. W czwartek po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

14. Za tydzień w niedziele w całej naszej ojczyźnie będziemy przeżywać XIX Dzień Papieski. Będziemy zgłębiać słowa i naukę jaką pozostawił nam św. Jan Paweł II. W tym dniu odbywa się w całej Polsce zbiórka do puszek dla zdolnej a ubogiej młodzieży.

15. Słowo Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – przewodniczącego K. E. P.

16. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

17. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła za kwiaty. W sobotę na godz.9 00 prosimy chętne osoby z ul. Neptuna od nr 26- 30.

18. Do nabycia kolejny Nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny – są również do nabycia kalendarze diecezjalne na nowy 2020 rok. Kalendarze są ilustrowane zdjęciami z naszego Seminarium Duchownego w Paradyżu . Zachęcamy do ich nabywania. – Przed kościołem rozdawana jest darmowa gazeta. Wiele artykułów jest o różańcu świętym i osobie św. Jana Pawła II.

19. Za chwilę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nasza wspólna modlitwa.

ks. proboszcz