OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 27.09.2020r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 27.09.2020r

1. W dniu dzisiejszym na Mszach Świętych o godz. 9.00 i 11.00 dzieci kl. IV naszej parafii przystąpią /ły/ do Pierwszej Komunii Świętej. Modlimy się w ich intencji. Przez cały tydzień tzw. „Biały Tydzień” dzieci przychodzą w strojach komunijnych na Mszę św. o godz. 18.00.

2. Dziś po Mszy św. O godz. 12.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca a o godz 15.00 Msza św. dla dzieci kl III przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców. Obecność wszystkich obowiązkowa.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

4. W czwartek wkraczamy w miesiąc październik – czas w którym szczególnie czcimy Matkę Bożą Różańcową. W dni powszednie różaniec dla dzieci o godz. 16.30 a dla dorosłych o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie.

5. Tak jak ogłaszaliśmy w dniach od 10 do 18 października będziemy przeżywać w naszej parafii Jubileuszowe Misje Święte. Modlimy się o dobre przygotowanie i przeżycie Misji Świętych. Kto jeszcze nie otrzymał folderu z planem Misji św. to przy wyjściu z kościoła są rozdawane takie foldery . Prosimy aby w każdej rodzinie był taki folder. Można też przekazać taki folder sąsiadom lub komuś z rodziny. Misje w parafii to szczególny czas łaski, obyśmy dobrze wykorzystali ten czas.

6. W piątek o godz. !5.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej odbędzie się w kościele spotkanie dla młodzież z grupy starszej przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w te dni od godz.17.30. W sobotę z rana odwiedziny chorych w domach z racji pierwszego piątku miesiąca a o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski.

9 Bóg zapłać, za ofiary na potrzeby naszego kościoła . Również te składane drogą internetową.

10. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty. W sobotę na godz. 8.00 prosimy chętne osoby z ul. Orbitalnej nr 59.

11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny Mały Gość Niedzielny oraz Promyczek Dobra. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12 W dniu dzisiejszym z zarządzenia Konferencji Episkopatu Polski zbierane są ofiary do puszek na pomoc uchodźcą znajdującym się na Greckiej wyspie Lesbos. Wielu z nich ucierpiało na skutek niedawnego pożaru ich obozowiska i koczowiska. Za złożone ofiaryBóg zapłać!

13. Modlimy się w intencjach ojca św. Franciszka ; za dzieci , które przystąpią /ły / do Pierwszej Komunii Świętej ;za ludzi chorych i cierpiących, za Służbę Zdrowia , za nasze rodziny ; naszą ojczyznę , naszą parafię , która przeżywa 25 – lecie swego istnienia o powołania kapłańskie i zakonne , w intencji Misji Świętych , które będziemy przeżywać w naszej parafii w dniach od 10 do 18 października. , i za dusze naszych bliskich zmarłych.

– Pod Twoją Obronę.- Święty Michale Archaniele.- Modlitwa na czas epidemii.

ks. proboszcz