SPRAWOZDANIE DUSZPASTERSKIE ZA MINIONY 2019 ROK

I. SPRAWOZDANIE DUSZPASTERSKIE ZA MINIONY 2019 ROK

a) Sakramentu Chrztu św. udzielono – trzydziestu dzieciom.

b) Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej w minionym roku odeszło – sześćdziesiąt osiem osób.

c) Do Sakramentu małżeństwa przystąpiły – trzy pary.d) Sakrament Bierzmowania przyjęło – trzydzieści osiem osób.

e) Kurs Przedmałżeński ukończyło – czterdzieści pięć osób.f) Komunii św. udzielono – około siedemdziesiąt cztery tysiące.

– w minionym roku odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, dla dzieci, młodzieży i dorosłych,oraz rekolekcje adwentowe.

– również w czerwcu odbyła się pielgrzymka do Częstochowy, Czernej, Tyńca i Kalwarii Zebrzydowskiej ; a w październiku pielgrzymka do Torunia , Niepokalanowa i Szymanowa.

– opieką duszpasterską obejmujemy Dom Pomocy Społecznej, Zakład Poprawczy, Szkołę Podstawową Nr 6 i Nr 12; oraz częściowo Szpital.
Przy parafii istnieją grupy duszpasterskie takie jak:- Żywy Różaniec- Caritas- Schola- Odnowa w Duchu Świętym- Ministranci i lektorzy- Szafarze Eucharystii- Akcja Katolicka- Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży- na szczególne podkreślenie zasługuje działalność Parafialnego Zespołu Caritas. Bardzo wiele rodzin i osób indywidualnych otrzymało pomoc za sprawą działań Caritasu. Należy choćby wspomnieć przygotowanie paczek z okazji świąt Wielkanocnych; św. Mikołaja, dożywianie dzieci w szkołach; czy też rozdzielanie zakupionej żywności, dla osób potrzebujących . Dlatego bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które z takim poświęceniem angażują się w pracę Parafialnego Zespołu Caritas. Dziękujemy wszystkim wiernym, którzy jak mogą wspierają ludzi potrzebujących – osobom z Grona Wspierających Ubogich. Musimy pamiętać o tym, że parafia to rodzina, która powinna promieniować miłością, dobrocią, życzliwością i odpowiedzialnością za drugiego. Przy tej okazji zachęcany wszystkich wiernych do zapisywania się do grup parafialnych.

W tym roku nasza parafia i cały dekanat będą przeżywać Wizytacje Kanoniczną księdza biskupa.

Gdy chodzi o prace gospodarcze to:- wykonano szereg prac konserwatorskich przy kościele i na plebani.- zakupiono niektóre paramenty i szaty liturgiczne.

Plany na rozpoczynający się Rowy Rok.

Jak wszystko dobrze się ułoży to na wiosnę w marcu rozpoczniemy prace układania nowej posadzki granitowej na całym naszym kościele. Materiał na te prace został już zamówiony. Będzie to wotum podziękowania dla św. Maksymiliana za Jego 25 -cio letnią opiekę nad naszą parafią. W tym roku właśnie 14 sierpnia będziemy obchodzić 25 – lecie erygowania do istnienia naszej parafii.

Dlatego dziękujemy wszystkim za ofiary jakie są składane na kościół.
– mimo nieraz biedy i innych trudności są osoby, które co miesiąc składają ofiarę na kościół, niech Dobry Bóg wszystkim wynagrodzi
– również dziękujemy wszystkim ofiarodawcom z poza naszej parafii,
– dziękujemy pani Organistce , panom kościelnym i wszystkim pracownikom kościoła.
– Dziękujemy redakcji Informatora Parafialnego . który co miesiąc się ukazuje z incjatywy Akcji Katolickiej.
– dziękujemy za dobre słowo, modlitwę i życzliwość.
– jednocześnie przepraszamy za wszelkie niedociągnięcia z naszej strony.
– niech Dobry Bóg i nasz Patron św. Maksymilian błogosławi całej naszej wspólnocie parafialnej.

II. ŻYCZENIA NOWOROCZNE.

W pierwszy dzień Nowego Roku kościół stawia nam przed oczy Matkę Bożą – Świętą Bożą Rodzicielkę – Maryję i każe nam iść przez życie z Matką Bożą. Niech ten Nowy Rok , który rozpoczynamy będzie wejściem w to misterium Jezusa Chrystusa , które trwa wiecznie .Niech to będzie prawdziwie Rok Pański, który będzie obfitował w pokój , miłość i pomyślność. My duszpasterze życzymy wam wszystkim wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej w tym rozpoczynającym się dziś nowym 2020 roku.
ks. proboszcz