OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ- NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 28.04.2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ- NIEDZIELA
BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 28.04.2019

1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30. zmiana tajemnic Żywego Różańca a o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców. Również dziś o godz. 15.00 przy większych skrzyżowaniach ulic naszej parafii zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w kościele Tydzień Miłosierdzia. Obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas. Modlimy się za wszystkich niosących pomoc potrzebującym.

3. Dziś o godz. 16.00 rozpoczyna się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński.

4. W środę wkraczamy w miesiąc maj .Rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie. Majowe w dni powszednie będzie odprawiane po Mszy św. wieczornej.

5. W piątek- 3 maja przypada Uroczystość N.M.P. Królowej Polski , oraz rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja .Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.

6. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu . W tym dniu Nabożeństwo Majowe będzie przed Mszą św.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W sobotę rano odwiedzimy chorych w domach z Najświętszym Sakramentem. O godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski prowadzony przez osoby z Parafialnego Zespoły Akcji Katolickiej.

8. We wtorek o północy wyruszy z przed kościoła N.M.P. Królowej Polski kolejna piesza pielgrzymka do Grodowca – „Nocą do Jutrzenki Nadziei”.

9. W dniach 1 i 2 czerwca / sobota – niedziela / planujemy naszą coroczną pielgrzymkę do Częstochowy. Chcemy również udać się do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej , do Tyńca oraz Kalwarii Zebrzydowskiej. Osoby zapisane na pielgrzymkę prosimy o uzupełnianie danych i dokonywanie przedpłat.

10. Przypominamy , że Pierwsza Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 19 maja na Mszy św. o godz. 11.00 . Natomiast rocznica Pierwszej Komunii św. będzie w tym samym dniu na Mszy św. o godz. 9.00.

11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Dziś przy wyjściu z kościoła jak to czynimy raz w miesiącu rozdajemy koperty na ten cel.
10. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty. W sobotę na godz. 9.00 prosimy chętne osoby z ul. Długosza – numery nieparzyste.

12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla dzieci „Promyczek Dobra”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przed kościołem można otrzymać nowy Informator Parafialny na miesiąc maj. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przed kościołem będzie rozdawana darmowo mała książeczka „Jezu Ufam Tobie” z tekstami o Bożym Miłosierdziu św. siostry Faustyny Kowalskiej. Niech w każdej rodzinie ta książeczka będzie.

13. Komunikat księdza biskupa – verte.

14. Również w dniu dzisiejszym w całej naszej diecezji zbierane są ofiary do puszek na wszystkie dzieła miłosierdzia jakie są prowadzone są w naszej diecezji . Za wszelkie ofiary złożone na ten cel – Bóg zapłać.

15. Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka, wszystkich chorych, cierpiących, nasze rodziny, powołania kapłańskie i zakonne, za Parafialny Zespół Caritas, naszą ojczyznę, za naszą parafie i dusze naszych bliskich zmarłych.

ks. proboszcz