OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ – 14. 04. 2019r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ – 14. 04. 2019r.

1.Dziś o godz. 14.00 z kościoła N.M.P. Królowej Polski wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta; zakończenie Drogi Krzyżowej nastąpi w kościele p.w. św. Klemensa.

2.Dziś Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz.1730.

3.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed Nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

3a. Od Niedzieli Palmowej rozpoczynamy w kościele WIELKI TYDZIEŃ . Zapraszamy wszystkich do udziału w Triduum Paschalnym.

a) WIELKI CZWARTEK – ustanowienia na Ostatniej Wieczerzy Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. zapraszamy na Liturgię Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 2200.

b) WIELKI PIĄTEK – jest pamiątką śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Jest to jedyny dzień w roku ,w którym nie odprawia się Mszy św. zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej o godz. 1800. po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja do godz. 2200. w tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynęcja

c) WIELKA SOBOTA – w tym dniu kościół trwa na modlitwie przy Grobie Pańskim rozważając mękę i śmierć Pana Jezusa. święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 900 do godz. 1500 co godzinę. o godz. 1900 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej.

d) NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

uroczysta Msza św. Rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 600 rano. nie będzie Mszy św. o godz. 700rano, pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.

4.Jeszcze raz zachęcamy wszystkich do udziału w Triduum Paschalnym i adoracji Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji wywieszony jest w gablocie przed kościołem, oraz na drzwiach kościoła.

5.Informujemy , że najbliższy Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w niedzielę 28 kwietnia o godz.16.00

6.W dniach 1i 2 czerwca / sobota – niedziela / planujemy naszą coroczną pielgrzymkę do Częstochowy . Chcemy również udać się do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej , do Tyńca oraz Kalwarii Zebrzydowskiej. Osoby zapisane na pielgrzymkę prosimy o uzupełnianie danych i dokonywanie przedpłat.

7.Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

8.Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła; za kwiaty. Tym razem w środę po Mszy św. wieczornej prosimy do pomocy chętne osoby z ul. Herkulesa od nr 26-30

9.Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny – świąteczny nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny.

10.Przypominamy że przedsionku kościoła jest wystawiony kosz i puszka do którego można składać dary dla osób potrzebujących . Zespół Caritas rozprowadza kartki świąteczne oraz świece Caritasu na stół Wielkanocny Zachęcamy do nabywania tych świec.

11.Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone ofiary Bóg zapłać!

12.Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka, za chorych i cierpiących ; za nasze rodziny ; o dobre przeżycie Triduum Paschalnego i za dusze naszych bliskich zmarłych.