OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-07.04. 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-07.04. 2019

1. Dziś Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz. 17.30

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

3. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej; o godz. 16.30 dla dzieci, a o godz. 17.45 dla dorosłych. Również w piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4. W sobotę 13 kwietnia z okazji Światowych Dni Młodzieży przeżywanych w naszej diecezji, w parafii p.w. św. Klemensa odbędzie się czuwanie modlitewne- „Back 2 Panama”, na które zapraszamy ludzi młodych . W ramach spotkania przewidziana jest Eucharystia, poczęstunek oraz blok modlitewno-ewangelizacyjny wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu. Czuwanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30.

5. W dniach 1 i 2 czerwca / sobota , niedziela / planujemy naszą coroczną pielgrzymkę do Częstochowy. W tum roku chcemy również nawiedzić na naszym pielgrzymim szlaku Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej , które znajduje się w Czernej koło Krakowa. Obecnie pełni tam swoją posługę ojciec Paweł – karmelita pochodzący z naszej parafii.. Następnie chcemy się udać do Tyńca w Krakowie gdzie znajduje się najstarszy w Polsce klasztor ojców Benedyktynów. Jego historia sięga tysiąca lat. Udamy się również do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Informacje na temat pielgrzymki można uzyskać w zakrystii po Mszach św.

6. W dniu 10 kwietnia / w środę/ o godz. 18.00 w parafii pw. Bżego Ciała odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

7. Za tydzień w Niedziele Palmową o godz. 14.00 rozpocznie się miejska Droga Krzyżowa. W tym roku rozpoczęcie Drogi Krzyżowej nastąpi w parafii N.M.P. Królowej Polski.

7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła .

8. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła.. W tym tygodniu w sobotę o godz. 9 00 prosimy do pomocy chętne osoby z ul. Herkulesa od nr 20- 24.

9. Przypominamy że przedsionku kościoła jest wystawiony kosz i puszka do których można składać dar materialny i inne produkty dla osób potrzebujących jako Jałmużne Postną. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół Wielkanocny z których dochód przeznaczony jest na pomoc chrześcijanom rodzinom w Syrii ; do tej pory kilkadziesiąt rodzin otrzymało wsparcie i pomoc dzięki ofiarą z naszej diecezji .Ksiądz biskup w sposób szczególny dziękuje wszystkim ofiarodawcą. Zachęcamy do nabywania tych świec. Są również do nabycia ładne kartki świąteczne.

10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny Nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny. Jest również rozdawana darmowa gazeta w której jest wiele artykułów mówiących o 375 rocznicy Sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie.

11. Za chwile wystawienie Najświętszego Sakramentu i nasza wspólna modlitwa.

ks. proboszcz