OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-31.03.2019r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-31.03.2019r


1. Dziś Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz. 17.30

2. Również w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca a o godz. 15.00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. oraz ich rodziców.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

4. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej; o godz. 16.30 dla dzieci, a o godz. 17.30 dla dorosłych. Również w piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas a w czwartek spotkanie Akcji Katolickiej.

6. W tum tygodniu przypada pierwszy czwartek ,piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w te dni od godz 17.00. W sobotę o godz. 17,00 nabożeństwo doNiepokalanego Serca Maryii.

7. W dniu 6 kwietnia /sobota/ odbędzie się XV Piesza Pielgrzymka „Do Źródła św. Jakubowa w Jakubowie.” Wyjście pielgrzymki o godz. 7.30 z kolegiaty.

8. W dniach 5-7.kwietnia w parafii św. Klemensa odbędzie się wiosenna sesja „Szkoły Życia Chrześcijańskiego – Szkoły Maryi”. Szczegóły na plakacie w gablocieprzed kościołem.

9. W dniach 1 i 2 czerwca / sobota , niedziela / planujemy naszą coroczną pielgrzymkę do Częstochowy. W tum roku chcemy również nawiedzić na naszym pielgrzymim szlaku Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, które znajduje się w Czernej koło Krakowa. Obecnie pełni tam swoją posługę ojciec Paweł – karmelita pochodzący z naszej parafii.. Następnie chcemy się udać do Tyńca w Krakowie gdzie znajduje się najstarszy w Polsce klasztor ojców Benedyktynów. Jego historia sięga tysiąca lat. Udamy się również do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Zapisy na pielgrzymkę po Mszach św. w zakrystii.

10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Dziś przy wyjściu z kościoła jak to czynimy raz w miesiącu rozdajemy koperty na ten cel.

11. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu w sobotę o godz. 9 00 prosimy do pomocy chętne osoby z ul. Herkulesa od nr 1- 7.

12. Przypominamy że przedsionku kościoła jest wystawiony kosz i puszka do których można składać dar materialny i inne produkty dla osób potrzebujących jako Jałmużne Postną. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół Wielkanocny z których dochód przeznaczony jest na pomoc chrześcijanom rodzinom w Syrii ; do tej pory kilkadziesiąt rodzin otrzymało wsparcie i pomoc dzięki ofiarą z naszej diecezji .Ksiądz biskup w sposób szczególny dziękuje wszystkim ofiarodawcą. Zachęcamy do nabywania tych świec. Są również do nabycia ładne kartki świąteczne.

13. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny Nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny. Jest również do wzięcia przed kościołem nowy numer Informatora Parafialnego.

14. Modlimy się w intencjach ojca św. Franciszka ; za chorych i cierpiących ;za naszą ojczyznę ; o powołania kapłańskie i zakonne o wytrwanie w postanowieniach rekolekcyjnych i za dusze naszych bliskich zmarłych.

ks. proboszcz