OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 24. 03. 2019r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 24. 03. 2019r.

1.Dziś Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz.17.30

2.W dniu jutrzejszym będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do wzięcia deklaracji na Duchową adopcje. Przed kościołem można otrzymać taką deklaracje. /zachęcamy jeszcze własnymi słowami/

3.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30- dla dzieci, a o godz. 17.45 dla dorosłych.

5.W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła młodzież z grupy starszej przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

6.Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca a o godz. 15.00 Msza Św. Dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. oraz ich rodziców.

7.W dniu 6 kwietnia /sobota/ odbędzie się XV Piesza Pielgrzymka ,, Do Źródła św. Jakubowa w Jakubowie.”Wyjście pielgrzymki o godz. 7.30 z kolegiaty .

8.W dniach 29 – 30 marca będzie odbywać się zbiórka żywności przy sklepach. Prosimy o zapisywanie się na te dyżury przy sklepach.

9.Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła .

10.Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła; za kwiaty. W sobotę o godz. 900 prosimy do pomocy chętne osoby z ul. Neptuna od nr 26-30

11.Przypominamy że przedsionku kościoła jest wystawiony kosz i puszka do których można składać dar materialny i inne produkty dla osób potrzebujących jako Jałmużne Postną. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół Wielkanocny z których dochód przeznaczony jest na pomoc chrześcijanom rodzinom w Syrii ; do tej pory kilkadziesiąt rodzin otrzymało wsparcie i pomoc dzięki ofiarą z naszej diecezji .Ksiądz biskup w sposób szczególny dziękuje wszystkim ofiarodawcą. Zachęcamy do nabywania tych świec. Są również do nabycia ładne kartki świąteczne .

12.Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny . Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest również rozdawana darmowa gazeta o o tematyce Wielkopostnej i osobie św. Jana Pawła II.

13.Dziś po Mszach św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich oraz na dożywianie dzieci w szkołach. Za ofiary – Bóg Zapłać.

14.Modlimy się w intencjach ojca św. Franciszka ; za chorych i cierpiących ;za naszą ojczyznę ; o powołania kapłańskie i zakonne o wytrwanie w postanowieniach rekolekcyjnych i za dusze naszych bliskich zmarłych.