OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 12. 03.2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 12. 03.2017

1. Dziś Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie wielkopostnym.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed Mszą św. zapraszamy na wspólny różaniec.

3. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 1745. Zachęcamy dzieci , młodzież , dorosłych do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej.

5. W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła młodzież z grupy młodszej przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

6. W dniu 25 marca będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia . W tym dniu odbywa się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Można już dziś wziąć deklaracje na duchową adopcje . W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego uroczyście złożymy te deklaracje. Dzień wcześniej w piątek 24 marca ks. Biskup Ordynariusz dokona poświęcenia Okna Życia w naszym szpitalu.

7. W najbliższy piątek przypada dzień imienin naszego ks. proboszcza Zbigniewa. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 18.00, która będzie odprawiona w Jego intencji . Już teraz polecamy Go naszym modlitwą.

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

8a. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła za kwiaty. W sobotę na godz. 9.00 prosimy chętne osoby z ul. Obrońców Pokoju 24 c

9. Do nabycia kolejny Nr Tygodnika Niedziela, oraz Gość niedzielny.. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10 W przedsionku kościoła jest wystawiony kosz i puszka na Jałmużne Postną.

Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. W tym roku są to duże świece. z których dochód jest przeznaczony na pomoc chrześcijanom poszkodowanym w Syrii oraz wsparcie ludzi w potrzebie w podeszłym wieku .

Prosimy o zapisywanie się na dyżury przy sklepach . W dniach 24 i 25 marca będzie odbywać się zbiórka żywności dla osób potrzebujących na święta.

11. Dziś przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na Misje Święte. Dzieło pomocy- ,,Ad Gentes’’. Są to coroczne ofiary przeznaczone na pomoc misjonarzom pracującym w krajach misyjnych . Za złożone ofiary – Bóg zapłać!

12. Modlimy się w intencjach ojca św. Franciszka ; za chorych i cierpiących ; za nasze rodziny ; o powołania kapłańskie i zakonne ; o wytrwanie w postanowieniach rekolekcyjnych ; za naszą ojczyznę i za dusze naszych bliskich zmarłych……….

ks. proboszcz