OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 19.03.2017r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 19.03.2017r.

1. Dziś Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz. 1730. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie wielkopostnym.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed Nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

3. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu
Również w piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej; o godz. 1630 dla dzieci, a o godz. 17.45 dla dorosłych..

4. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia . W tym dniu na Mszy św. wieczornej będzie można złożyć deklarację na Adopcję Dziecka Poczętego. Taką deklarację jeszcze dziś można otrzymać przy wyjściu z kościoła.( tłumaczymy na czym polega duchowa adopcja). Dzień wcześniej w piątek o godz. 11.00 ksiądz Biskup ordynariusz Tadeusz Lityński dokona uroczystego poświęcenia Okna Życia na terenie naszego szpitala.

5. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości. Również w piątek 24 marca w godzinach od 15.00 do 21.00 odbędzie się w naszym kościele modlitewne czuwanie ,, 24 godziny dla Pana’’ Po Mszy św. o godz. 20.00 będzie różaniec a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca a o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców W sobotę na godz. 18 zapraszamy do kościoła młodzież z grupy starszej przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła.
Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła; za kwiaty. W sobotę na godz. 900 prosimy chętne osoby z ul Obrońców Pokoju nr 30 a i b

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela; Gość Niedzielny oraz dla dzieci Promyczek Dobra.

9. Przypominamy że w przedsionku kościoła jest wystawiony kosz i puszka do których można składać dar materialny i inne produkty dla osób potrzebujących jako Jałmużne Postną. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół Wielkanocny z których dochód przeznaczony jest na pomoc chrześcijanom w Syrii oraz potrzebującym osobom w podeszłym wieku. Zachęcamy do nabywania tych świec. Są również do nabycia kartki świąteczne.

10. Prosimy o zapisywanie się na dyżury przy sklepach , na zbiórkę żywności dla osób potrzebujących w dniach 24 i 25 marca.

11. Dziś Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających ubogich i na dożywianie dzieci w szkołach.

12. Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka; za chorych i cierpiących; za nasze rodziny , o powołania kapłańskie i zakonne , za naszą ojczyznę i za duszę naszych bliskich zmarłych.